Ракетний удар по Кривому Рогу 21 листопада: історії очевидців

Ракетний удар по Кривому Рогу 21 листопада: історії очевидців

Фото: Перший Криворізький

21 листопада 2024 року російські ракети знову влучили по мирних об’єктах у Кривому Розі. Постраждали п’ять житлових багатоповерхових будинків, адмінбудівля, автівки. Поранені 26 людей, дві жінки у лікарні у важкому стані . Вибухова хвиля пошкодила вікна, двері, стіни. Мешканці розповіли про жахіття моменту атаки, наслідки та їхні спроби впоратися з ситуацією.

Олена Зайцева: "Квартира непридатна для життя"

Олена, практичний психолог, розповідає, що у момент вибуху перебувала вдома з родиною. Квартира її сина постраждала вдруге за останній час. Від удару вибило міжкімнатні перегородки, всі вікна, балкони — житло більше не придатне для проживання.

«Ми тільки-но відновили попередні руйнування: обшили гіпсокартоном, навели порядок. І от знову», — каже Олена.
Під час обстрілу у квартирі нікого не було. Її син із дружиною переїхали до іншого міста ще минулого року.

Наталя Андріївна: "Не знаю, що робити з грошима на ремонт"

Жінка, чия квартира вже зазнавала пошкоджень раніше, отримала компенсацію, але ще не використала кошти. Цього разу в її оселі знову постраждали вікна, а дах почав протікати. Вдома нікого не було.

«Це кошмар… Я боюся торкатися цих грошей, не знаю, чи сама маю шукати майстрів», — бідкається криворожанка.

Наталя: "Бабусю заблокувало у спальні"

Наталя ділиться, як її бабуся, Любов Вадимівна, ледь вибралася із заблокованої кімнати після вибуху. Балконні двері вилетіли з петель, шматок дерева влучив у шафу.

«За тиждень до цього був приліт в сусідній будинок, сьогодні вибило ті вікна, які не вибило до цього, я швидко приїхала і зараз прибираємо наслідки», — каже Наталя.
Любов Вадимівна не постраждала під час вибуху, лише порізала палець, коли прибирала уламки. Попри другу ракетну атаку поруч із будинком, жінка не хоче залишати свій дім.

«Куди ж я дінуся, на цю ніч можливо до онучки піду, бо побило дах і там труби опалення. У понеділок нам його тільки підключили, а у мене бронхіт, температура два дні», — каже криворожанка.

Іван Жуков: "Ми їх переможемо!"

Іван розповів, як приїхав допомагати знайомим, чия квартира зазнала руйнувань. Уламки розбили вікна та пошкодили двері. Під час вибуху жінка, яка мешкає у квартирі, перебувала не на кухні, де було найбільше руйнувань.

«Ми вже збирали уламки від попереднього удару тиждень тому. Ми переможемо всіх цих п*длюк, і все в нас буде добре. Всім бажаю гарного дня, миру, хоч би яким цей день не був, але все це рано чи пізно закінчиться».

Фото: Владислав Нестеренко Євгенія Бикова

Відео: Тадеуш Бабеуш Дарія Коломоєць

Редактор: Марина Кулик

26 квітня — Міжнародний день пам`яті Чорнобиля

26 квітня — Міжнародний день пам`яті Чорнобиля

Фото: Первый Криворожский

26 квітня в Україні і світі Міжнародний день пам'яті Чорнобиля. Саме 26 квітня 1986 року сталася наймасштабніша аварія, яку коли-небудь спричиняв мирний атом. Після аварії радіоактивний шлейф оповив значну частину планети, перетворивши квітучу місцевість на пустку і зону відчуження.

Через тридцять роки після катастрофи 26 квітня було оголошено ООН Міжнародним днем пам'яті Чорнобиля. Він нагадує людству про те, якою небезпечною може бути атомна енергетика, а також розповідає про героїзм тих, хто першим приїхав на ліквідацію наслідків вибуху і про довготривалі наслідки від цієї катастрофи.

Також 26 квітня Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Був створений на честь пам'яті подій, що сталися на Чорнобильській АЕС 1986 року. Чорнобильске лихо стало наймасштабнішою техногенною катастрофою за історію людства.

За кілька секунд відбулося два потужних вибухи, які викинули в повітря надзвичайну кількість радіаційних ізотопів (число в 30-40 разів перевищує аналогічні показники від розривання бомби в Хіросімі під час Другої Світової війни).

Також 26 квітня святкують Міжнародний день собаки-поводиря. У різноманітних заходах беруть участь понад 50 країн світу з метою привернути увагу суспільства до особливих тварин, які допомагають людям з інвалідністю.

26 квітня святкують День шкали Ріхтера. Жартома кажуть, що саме цього дня потрібно дослухатися до гуркоту з землі і міцно триматися на ногах.

Іменини святкують Георгій, Дмитро, Єгор і Юрій.

У 1986 році 26 квітня сталася аварія на Чорнобильській АЕС, одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства. Серед тих, хто рятував країну, були і мешканці Кривого Рогу.

26 квітня в історії

1607 — на мисі Генрі (Вірджинія) висадилися перші в Америці англійські поселенці.

1798 — Франція анексувала Республіку Женева.

1921 — в Лондоні на вулицях з'явився перший поліцейський патруль на мотоциклі.

1926 — Сталін у листі до Кагановича розкритикував націоналістичну політику Хвильового і Шумського в Україні.

Посилання скопійовано в буфер обміну