Кремлівський фейк про реабілітацію українських військових

Кремлівський фейк про реабілітацію українських військових

Фото: Перший Криворізький

Російські пропагандисти поширюють підроблений скрин публікації неназваної «української газети» про пораненого військового, який проходить лікування в центрі реабілітації. Пропагандисти у фоторедакторі домалювали йому ногу, втрати якої він зазнав під час бойових дій, і супроводили це «новиною», начебто українська сторона намагається приховати реальні наслідки війни. Мета цієї маніпуляції — створити черговий образ «брехливої України», яка, за твердженням пропаганди, прагне приховати правду, а також дискредитувати роботу реабілітаційних центрів.
Російські пропагандисти підробили фото українського військового, щоб дискредитувати роботу реабілітаційного центру та українські медіа.


«Комплекс тренажерів та апаратів для реабілітації центрів покриває весь спектр можливих функціональних порушень. Центр реабілітації в Одесі працює з 2023 року. Він був відкритий у рамках доручення Володимира Зеленського», — йдеться на скрині, на якому немає ні дати публікації, ні назви медіа, ні автора публікації.
У 2023 році в Одесі був відкритий реабілітаційний центр RECOVERY за приватні кошти благодійників, а не за дорученням президента.

Зворотний пошук по фото пораненого бійця визначив першу публікацію — це оголошення про збір на біонічний протез десантнику Сергію Остапенку в соцмережі Х (колишній Твіттер).

Навіщо це потрібно російській пропаганді?

  1. Дискредитація України
    Основне завдання російської інформаційної війни — підрив довіри до українських медіа. Пропагандисти зображують українські ЗМІ як джерела «фейків» і «пропаганди».
  2. Деморалізація суспільства
    Фейкороби намагаються вплинути на моральний дух і цивільних, і військових.
  3. Перенесення відповідальності
    Російська Федерація продовжує замовчувати власні воєнні злочини, масштаби втрат і відсутність належної допомоги своїм пораненим військовим. Поширення таких матеріалів — це переведення фокусу уваги на інші теми і вдавання, що Україна нібито не менш «недбала» щодо своїх героїв.
  4. Створення інформаційного шуму
    Подібні фейки створюють додатковий інформаційний шум, який ускладнює розрізнення правди і брехні для громадян. Важко відразу відрізнити підроблений контент, особливо коли він створений професійно.

Фото: Владислав Нестеренко

Посилання скопійовано в буфер обміну