Школярів видаляють з онлайн-уроку через російський підпис профілю: фейк

Школярів видаляють з онлайн-уроку через російський підпис профілю: фейк

Фото: Перший Криворізький

Російські пропагандистські Telegram-канали, які маскуються під українські, поширюють фейк про те, що учнів, у яких профіль підписаний російською мовою, видаляють з онлан-уроку.

Окупанти поширюють скрін нібито батьківського чату у Viber, де класна керівниця повідомляє, що за наказом директора школа вчителі мають видаляти з уроку учнів, профілі яких підписані російською.

На одному з російських сайтів також є звернення до російськомовних українських бійців: «вам самим не гидко битися за владу, яка абсолютно не зважає на ваші права, а самих вас вважає повними куколд*ми?».

Російська пропаганда створює подібні вигадані історії, щоб поширювати недовіру та ворожнечу між українцями, особливо між російськомовними та україномовними.


Такі фейкові повідомлення спрямовані на створення образу України як держави, яка нібито не поважає права російськомовних громадян, ставиться до них упереджено і карає за використання російської мови навіть у дрібницях, як-от підпис профілю. Це впливає на тих, хто ще може сумніватися в українській політиці, підживлюючи у них почуття відчуженості та образи.

Ці повідомлення розпалюють злість та деморалізують українських бійців, особливо тих, для кого російська мова є рідною. Намагаючись викликати у військових сумніви щодо підтримки з боку держави, пропагандисти хочуть підірвати бойовий дух і єдність армії, показуючи, що уряд України байдужий до «російськомовних солдатів». Прямі звернення з провокативними запитаннями на кшталт «вам самим не гидко» підштовхують до думки про зраду з боку держави, на боці якої вони воюють.

Необхідно пам'ятати і про те, що такі «вкиди» поширюються й на міжнародну аудиторію. Росія намагається вплинути на інші країни, створюючи хибне уявлення про ситуацію в Україні та представляючи українську владу як нетерпиму, що начебто пригнічує права людей за мовною ознакою.

Росія часто використовує подібні маніпуляції, аби створити ілюзію, що в Україні утискають російськомовних громадян, хоча в реальності цього не відбувається. Це необхідно окупантам для підтримання наративу про нібито необхідність «захисту російськомовного населення», яке вони використовують як виправдання своєї агресії.

Більше про розвінчання російських фейків читайте на сайті «Першого Криворізького» у спецпроєкті «Боротьба з дезінформацією».

Посилання скопійовано в буфер обміну