Криворіжцям нагадують правила дорожнього руху для пішоходів
Фото: Перший Криворізький
Про це йдеться у Telegram-каналі Патрульної поліції Кривого Рогу.
Де мають рухатись пішоходи?
- Пішоходи повинні рухатися тротуарами та пішохідними доріжками, тримаючись правого боку.
- Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися ними неможливо, пішоходи можуть рухатися узбіччям, в один ряд, тримаючись якомога правіше, а у разі його відсутності або неможливості ним рухатись — краєм проїзної частини назустріч руху транспортних засобів.
- При цьому треба бути обережним та не заважати іншим учасникам дорожнього руху. Також в таких випадках пішоходам дозволяється рух велосипедними доріжками, але вони мають триматись правого боку та не утруднювати рух велосипедистам.
- Також потрібно пам'ятати, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.
Де пішоходи можуть переходити проїзну частину?
- Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних та надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.
- Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більше ніж три смуги руху для обох його напрямків, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки.
- Пішоходи мають перевагу в русі під час переходу проїзної частини на нерегульованих пішохідних переходах. У місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора. Забороняється виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху.
Здебільшого пішоходів штрафують за:
- перехід проїзної частини поза пішохідним переходом;
- у місцях, де це робити заборонено: є розділювальна смуга або встановлено огородження. Також пішоходи доволі часто отримують штраф за перехід проїзної частини на заборонний сигнал світлофора.
Раніше ми нагадували водіїям правила проїзду перехресть:
- забороняється виїжджати на будь-яке перехрестя, у тому числі на сигнал світлофора, що дозволяє рух, якщо утворився затор, який змусить водія зупинитися на перехресті, що створить перешкоду для руху інших транспортних засобів і пішоходів;
- на регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, які рухаються прямо в попутному напрямку;
- у разі подання сигналу регулювальником або ввімкнення сигналу світлофора, що дозволяє рух, водій зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що завершують рух через перехрестя, а також пішоходам, які закінчують перехід;
- повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч;
- на перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух.