Криворіжців запрошують на Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини

Криворіжців запрошують на Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини

Фото: Docudays UA

З 9 по 16 листопада у Кривому розі пройде 21 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Про це повідомили у Docudays UA.

На фестивалі криворіжці переглянуть 3 фільми в Культурно-громадського центрі Шелтер Плюс. Після чого відвідувачі зможуть обговорити, подискутувати та пошукати відповіді на питання «ким ми, власне, є і чим є Україна».

Центральна тема цьогорічного фестивалю — 10 років триденної війни, яка триває три сторіччя. Тож обговорюватимуться теми про історичну пам’ять, її крихкість та постійні намагання ворогів її змінити й переписати. Про циклічність історії, збереження та пошук ідентичності, а також про відповідальність, покарання воєнних злочинців і нову архітектуру безпеки.

Відкриватиме 21 Мандрівний у Кривому Розі короткометражний фільм «Порося Нельсон», режисерки Аннеке де Лінд ван Венґарден. Це простий й щирий фільм покаже сім’ю, яка взяла за домашнього улюбленця карликове поросятко. Принаймні, так думали власники тваринки, поки Нельсон не виріс у півтонного звіра і не став причиною бунту сусідів, однокласників та уваги поліції.

Фільм «Чоботи в грунті, руки в землі» Кароліни Ускакович спонукає до роздумів про силу зв?язку людини з природою, малою батьківщиною, сімейними традиціями, а також про відродження ідентичності й терапевтичний ефект городництва.

Третій фільм, який буде представлений у Кривому Розі, — «У сітях». Головні героїні - три дорослі актриси удають із себе дванадцятирічних дівчат та реєструються у найпопулярніших соціальних мережах для експерименту, що відкриває тему сексуального насилля над дітьми. Цей фільм ще раз доводить — якщо для дітей Facebook та Tіk-Tok існують для розваг, для деяких дорослих вони перетворилися на інструмент для їх розбещення.

Головні героїні - три дорослі актриси удають із себе дванадцятирічних дівчат та реєструються у найпопулярніших соціальних мережах для експерименту, що відкриває тему сексуального насилля над дітьми. Цей фільм ще раз доводить — якщо для дітей Facebook та Tіk-Tok існують для розваг, для деяких дорослих вони перетворилися на інструмент для їх розбещення.

Більшість фільмів – короткометражні. Відтак вони дають змогу більше часу присвятити обговоренню, дискусії та живому спілкуванню.

Для тих, хто не зможе прийти на покази, та для жителів тих міст, куди фестиваль не зможе завітати, фільми з програми 21 Мандрівного будуть доступні для перегляду в онлайн-кінотеатрі Docuspace впродовж останнього тижня листопада.




Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну