У Кривому Розі відкрили кінозал з ліжками: фейк

У Кривому Розі відкрили кінозал з ліжками: фейк

Фото: Перший Криворізький

Криворізькі анонімні Telegram-канали поширюють інформацію про те, що у Кривому Розі відкрили кінозал з ліжками, де нібито можна займатися любов'ю. Але такі повідомлення можуть поширювати і російські спецслужби у своїх цілях.

Ворог часто використовує анонімні Telegram-канали, щоб на «сенсаційних» темах спочатку набрати необхідну кількість аудиторії, після чого вони починають поширювати дезінформацію та фейки, підриваючи довіру до місцевих медіа.

Як виявити маніпуляції


Поширення таких фейків часто супроводжується неправдивими або сенсаційними деталями, які привертають увагу. Фрази «безкоштовний вхід до кінця листопада» чи ліжка на «другому поверсі для трьох і більше людей» – це маніпулятивні прийоми, розроблені для створення скандалу і залучення аудиторії до перегляду анонімних ресурсів. А пряме посилання до іншого анонімного каналу лише підтверджує недостовірність інформації.

Редакція «Першого Криворізького» знайшла фото, яке поширюють анонімні Telegram-канали у цій статті. Насправді це фото зроблено у 2010 році у Франції у Olympia Music Hall.

Читайте також: Дезінформація та кремлівські наративи в криворізьких групах і каналах

Для чого це окупантам


Окрім поширення власної дезінформації, російські пропагандистські канали використовують такі фейки, щоб також «вкинути» в українське суспільство негативні або провокаційні теми. Їхньою метою є відволікти людей від реальних проблем і створити ілюзію, що українські міста займаються неприйнятними або абсурдними проєктами, що підриває авторитет місцевої влади та викликає обурення в суспільстві.




Чому не варто довіряти подібним повідомленням в анонімних каналах:


  • анонімність джерел – у таких каналах часто не вказують авторів чи конкретних джерел інформації, що унеможливлює перевірку достовірності;
  • використання провокаційних деталей – фейки часто виглядають так, ніби вони створені, щоб викликати емоційний відгук: шок, обурення або навіть сміх. Це знижує критичне мислення аудиторії;
  • маніпуляції, що використовуються в інформаційній війні – подібні вкиди часто є частиною ширшої інформаційної стратегії, спрямованої на дестабілізацію та спотворення уявлень про реальність.

Редакція «Першого Криворізького» закликає містян: перш ніж ділитися такими новинами, важливо перевіряти їх через офіційні джерела чи незалежні медіа, що працюють відкрито й відповідають за свою інформацію.

Більше про розвінчання російських фейків читайте на сайті «Першого Криворізького» у спецпроєкті «Боротьба з дезінформацією».

Посилання скопійовано в буфер обміну