За понад 2,5 роки в Україні винесли 6 877 вироків корупціонерам: скільки на Дніпропетровщині

За понад 2,5 роки в Україні винесли 6 877 вироків корупціонерам: скільки на Дніпропетровщині

Фото: acc.cv.ua (ілюстрація)

Від початку повномасштабної війни в Україні винесли 6 877 вироків корупціонерам, в тому числі цьогоріч на Дніпропетровщині – 114.

Про це йдеться на сайті Опендатабот — сервісі моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру.

Така кількість суттєво менша за період до повномасштабної війни. До порівняння, за цей час щороку виносилось по 2,5 тисяч вироків, тоді як у 2021 Реєстр корупціонерів поповнився на 6870 записів. Від початку року вже винесли 1758 вироків корупціонерам.

Така динаміка пов’язана з тим, що на початку великого вторгнення для посадовців подання декларацій було добровільним, відповідно, й не контролювалося НАЗК.

корупція в Україні

Топ статті, через які засуджують корупціонерів, у 2024 році:
  • Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі — 663 вироки або 37.7% від загальної кількості. Це на третину менше, ніж торік.
  • Несвоєчасне подання декларацій — 623 вироків або 35.4%. У порівнянні до минулого року таких порушень побільшало аж у 34 рази. У НАЗК зазначають, що дані про несвоєчасне подання декларацій почали надходити лише з квітня 2024 року, коли завершились одразу три кампанії декларування. Це десятки тисяч заяв, й наразі не всі є опрацьованими. Ймовірно, наступними роками ця цифра зросте та зрівняється з показниками до повномасштабного вторгнення.
  • Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, — 281 вирок або 16%. Це вдвічі менше, ніж торік.

У 98% випадків цьогоріч злочинцям присудили штраф — це 1 714 вироків. Лише 1.5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі — це 27 вироків.

Цьогоріч найбільше порушників отримали вироки на Львівщині — 172 або 9.8% від усієї кількості. Трохи менше зловмисників засудили у Вінницькій області — 151 або 8.6%. Трійку лідерів закрила Одещина з показником 115 справ або 6.5%.

Як ми повідомляли раніше, цього року в Україні зафіксували 1808 звернень громадян щодо порушення мовного закону. Дніпропетровщина серед лідерів антирейтингу.

Посилання скопійовано в буфер обміну