Ворог створює фейкові вебсайти та канали держустанов: як впізнати офіційні
Фото: Перший Криворізький
Про це повідомили у Telegram-каналі Міністерства внутрішніх справ.
Сайт був схожий за структурою та наповненістю на офіційну сторінку ДПСУ. Але його доменне ім'я було зареєстровано російським реєстратором доменних імен.
Ворог створює фейкові сайти та канали офіційних державних установ, щоб серед справжніх новин поширювати свою дезінформацію. Так він намагається дезорієнтувати українців, маніпулювати їхньою думкою та підірвати довіру до влади, щоб досягти своїх політичних цілей.
Криворіжцям нагадують, що усі сайти органів державної влади України знаходиться в домені gov.ua. Тож адреса офіційного вебсайту Державної прикордонної служби — https://dpsu.gov.ua.
Закликаємо криворіжців перевіряти посилання, які Ви отримуєте, та не переходити за сумнівними покликаннями і не завантажувати підозрілі файли. Зокрема у Telegram. Так нещодавно у месенджері виявили ворожий чат-бот який маскується під сервіс технічної підтримки застосунку «Резерв+». Але він закликає до встановлення «необхідного спеціального програмного забезпечення», яке заражене вірусом і викрадає файли документів.
Розпізнати фейкові сторінки можна і за помилками у словах або неузгодженості у словосполученнях, а також неправильний переклад. А ще офіційні сайти забезпечують захищене з'єднання. У рядку браузера це відображається у вигляді значка замка поруч із вебадресою.
Також фейкові сайти можуть мати схожі покликання з офіційними, але з невеликими відмінностями, такими як додаткові літери або цифри.
А щоб захистити свої акаунти від зловмисних дій, використовуйте двофакторну аутентифікацію та користуйтеся антивірусами.
Більше про розвінчення російських фейків читайте на сайті «Першого Криворізького» у спецпроєкті «Боротьба з дезінформацією».