У Telegram людей вербують для участі в диверсіях: до чого тут росіяни

У Telegram людей вербують для участі в диверсіях: до чого тут росіяни

Фото: Перший Криворізький

Telegram може нести небезпеку для підлітків і молоді: їх вербують для участі в диверсіях. В Україні завербовані підпалюють військові об'єкти чи навіть роблять замахи на життя певних людей. Служби безпеки західних партнерів України вважають, що за цим стоять російські спецслужби.

Профіль у Telegram під назвою «Privet Bot» рекламували щонайменше вісім разів серед 550 000 підписників Gray Zone, найбільшого проросійського Telegram-каналу, пов’язаного з групою найманців Вагнера.

За останні роки громадяни різних країн по всій Європі були заарештовані, а деякі й засуджені за шпигунство або здійснення атак за вказівкою Кремля.

Розслідувачі OCCRP повідомляють: попри назву «privet bot», схоже на те, що модерує акаунт реальна людина, яка індивідуально спілкується з кожним кандидатом чи кандидаткою на вербування. Людям, які зайшли в цей телеграмівський канал, пропонують обрати мову спілкування і країну, в якій вони перебувають, а також своє ім'я, дату народження, місце народження та місцезнаходження, і, звісно, фото. Користувачів питають, чи був у них військовий досвід, і чи вміють вони користуватись зброєю.

Що криворіжцям варто знати про цю небезпеку — у відео «Першого Криворізького».

Зазначимо, що редакція умисно називає назву ворожого боту, аби убезпечити криворіжців і криворожанок від небезпеки.


Відео: Альона Музика Тадеуш Бабеуш

Редактор: Софія Скиба

За тиждень аварійники Кривбасводоканалу усунули 234 пошкодження трубопроводу

За тиждень аварійники Кривбасводоканалу усунули 234 пошкодження трубопроводу

Фото: Перший Криворізький

За минулий тиждень аварійні бригади Кривбасводоканалу ліквідували по місту 234 пошкодження трубопроводу.

Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на сайт Кривбасводоканалу.

Як ми писали раніше, у Кривбасводоканалі пояснили, чому кількість аварійних ситуацій в мережах зросла в 10-15 разів.

Труби зазнали значного руйнування іржею через довготривалу відсутність води в 2023-2024 роках. Також інфраструктура продовжує руйнуватися через постійні обстріли та гідроудари в мережах внаслідок блекаутів.

Також, через те, що водозабір тепер знаходиться за понад 150 кілометрів від Кривого Рогу, суттєво погіршилася якість «вхідної» води, особливо в теплі сезони року. Для забезпечення якості води кількість хімічних реагентів, що використовує Кривбасводоканал, збільшилася в 5-6 разів.

Проблемою також є те, що більшість підприємств, які забезпечували українські водоканали хімічними реагентами, зараз знаходяться на тимчасово окупованій росіянами території чи не працюють внаслідок війни. Тому реагенти необхідно завозити з-за кордону.

Посилання скопійовано в буфер обміну