Після обмінів криворіжці провели мирну акцію на підтримку військовополонених та зниклих безвісти
Фото: Перший Криворізький
Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького».
13 вересня в Україну повернули 49 Героїв та Героїнь з російського полону. А 14 вересня додому повернулися ще 103 вояки, з яких троє — з Криворіжжя.
На цьому тижні в Києві відбудеться 3 зустрічі з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем. На зустрічах обговорять питання стосовно Бахмутського направлення, бійців якого взяли в полон ПВК Вагнер. Це приблизно 5 тисяч українських військових. Зберуться родини 120 бригад.
«Їдемо наголосити на нашій проблемі та просити про допомогу, тому що вже майже 2 роки інформації ніякої немає. Будемо боротися, щоб хоча б знайти їхнє місце перебування, дізнатися хто живий, а хто ні, також повернути тіла загиблих.
Не може бути такого, щоб за 2 роки не було ніякої інформації. Ми повинні знати що з нашими захисниками та де їх шукати. Ми хочемо, щоб нашу проблему виділили окремою категорією так, як виділили, наприклад, Азов, Маріупольський гарнізон», — говорить криворожанка зі спільноти родин військовополонених та зниклих безвісти Ольга Брагіна.
Голова громадської організації «Сталева гвардія» Кривого Рогу Оксана Латанська говорить, що ці акції дають можливість нагадати суспільству, що в полоні досі є багато людей, та ще більше безвісти зниклих.
«Від забуття до небуття один крок і наше суспільство не має робити цього кроку, ми маємо пам'ятати про полонених і говорити про них, чекати повернення всіх наших захисників», — додає пані Оксана.Мама полоненого, який захищав країну на Бахмутському напрямку сказала, що дуже хоче, щоб її син та інші Герої повернулися додому.
Небайдужа містянка Софія сказала:
«Я вважаю, що ми повинні робити все, що в наших силах. Герої обороняли нас, і ми повинні бути для них надійним тилом, чекати їх вдома. Я зараз стою тут завдяки тим, хто зараз знаходиться на чужині в полоні».Мати пораненого медика, який майже три роки в полоні, сказала:
«З кожним обміном наша надія народжується й помирає до наступного обміну. Вже немає сил чекати, та тримаємось».Дружина безвісти зниклого захисника Олеся розповіла, що її чоловік зник 29 вересня 2023 року в напрямку Кліщіївки. Зараз вона не має ніякої інформації про нього, та кожну неділю виходить і відстоює права свого чоловіка.
Військовий Ігор, який повернувся додому в липні розповів, що був у полоні 2 роки й 2 місяці, ставилися до нього погано.
«Ще не всіх звільнили з полону і я перестану сюди ходити, коли повернуть останніх полонених. Я розумію як там і якщо я можу щось зробити, щоб їх скоріше обміняли, то я буду це робити», — сказав чоловік.Дружина Ігоря поділилася, що після повернення чоловіка вона ще місяць не вірила, що він вдома. Перші тижні він був дезорієнтований і дружина з ним багато говорила, щоб він почав почувати себе вдома. З часом його стан покращився і він став схожий на себе колишнього.
«Я переживала, що буде дуже важко, він буде погано почувати себе та будуть якісь проблеми, але в цілому все добре. Думаю, ще декілька місяців, і він прийде в норму повністю», — сказала дівчина.Також містянка розповіла, що вона з чоловіком тепер ходить разом на мирні акції на підтримку родичів та близьких полонених та безвісти зниклих.
«Коли проходить черговий обмін, на мирні акції виходить менше людей, близьким та родичам полонених страшно й сумно, що вони залишаться одні, тому треба стояти до кінця», — зазначила вона.Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".