Чи підтримують криворіжці скасування переведення годинників: опитування

Фото: Перший Криворізький
Переведення годинників на зимовий та літній час запровадили з метою економії енергії та кращого використання денного світла. Вважається, що переводити годинники вперше запропонував у 1784 році Бенджамін Франклін, присвятивши цій темі окрему публікацію.
В Україні зимовий та літній час офіційно запровадили у 1981 році (за часів СРСР) з тією ж метою.
Переведення годинників зумовлене можливістю для громадян раніше починати свій день, довше працювати й менше використовувати штучне освітлення. Крім того, вважалося, що перехід на літній час дозволяв заощаджувати електроенергію.
Криворіжець поділився своєю думкою:
«На цей момент я не згоден з формулюваннями цього закону. Я вважаю, що спочатку треба було викласти математично-економічні розрахунки різних варіантів і зробити опитування суспільства. Демократія є демократія. І потім вже, опитавши людей, можна було б створити хоч якусь норму закону. Тож на даному етапі я не підтримую, але після такого опитування чому б і ні».

Цього року українці востаннє переведуть годинники на зимовий час (на годину назад) в останню неділю жовтня (27-го числа). Після цього переведення на літній час більше не буде.
Містянин сказав:
«Я не підтримую цей закон. В переведенні годинників був певний сенс, а тепер це скасовують. я вважаю, що зараз є набагато важливіші законопроєкти, які можна розглядати в першому читанні, наприклад про демобілізацію».Противники переводу стрілок наголошують, що такі щорічні зміни призводять до порушення біоритмів людей. Згодом також довели, що переведення годинника насправді не допомагає енергоощадженню.
Криворожанка сказала, що не підтримує цей закон.
«Мені подобається переводити годинник. Так взимку легше вставати, а влітку день довший, так краще», — додала дівчина.

Інша містянка, яка теж не підтримує скасування переведення годинників розповіла, що, на її думку, що час з переведеннями більше підходить нашому регіону.
«Це зручно, тим паче якщо подорожувати», — додала криворожанка.Чому зміна часу може бути небезпечною?
На думку деяких експертів, "сезонний часовий стрибок" призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативно відображається на загальному стані — як фізіологічному, так і психологічному.
Йдеться про те, що після переведення годинникових стрілок у громадян:
- погіршується самопочуття;
- знижується працездатність;
- спостерігається значне загострення хронічних хвороб.
Деякі опитані говорять, що не бачать різниці у переведенні години, пояснюють, що звикли переходити на зимовий час з дитинства. Але є й ті, хто проти переведення годинника.
«Ми вже звикли жити так, як жили, але люди завжди пристосовуються до змін, подивимось як воно буде», — сказала містянка.
У криворізькій гімназії №118 встановили ще три меморіальні дошки загиблим Героям

Фото: Криворізька гімназія №118
Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на фейсбук-сторінку криворізької гімназії №118.
- Руслан Олександрович Демарецький. У 2014-му році ніс службу в роті охорони ЗСУ. Вдруге його призвали на аналогічну службу на початку повномасштабного вторгнення, 25 лютого 2022 року. Після роти охорони чоловік боронив рідну землю у складі бойової групи по боротьбі з ворожими безпілотниками («мисливці за дронами»).
Далі служив старшим солдатом у піхотних військах на Донеччині, де й загинув 9 вересня 2024 року. Нагороджений нагрудним знаком «За заслуги перед містом» III ступеня (посмертно).
- Микола Павлович Курочкін. Пішов воювати в грудні 2023 року, служив солдатом у складі стрілецького відділення військової частини. Загинув 18 жовтня на Донеччині. Нагороджений нагрудним знаком «За заслуги перед містом» III ступеня (посмертно).
- Роман Олександрович Юрченко. На початку повномасштабного вторгнення пішов на фронт, ніс службу солдатом, 2 березня 2023 загинув. Нагороджений нагрудним знаком «За заслуги перед містом» III ступеня (посмертно).
Також сьогодні відкрили меморіальну дошку криворізькому загиблому Герою Павлу Костогризу.