Безпритульні тварини у Кривому Розі: опитування

Безпритульні тварини у Кривому Розі: опитування

Фото: Перший Криворізький

Проблема безпритульних тварин в деяких районах Кривого Рогу стоїть особливо гостро. Щодня ми бачимо на вулицях міста безліч собак і кішок, які шукають їжу та прихисток. Ми запитали у мешканців чому на їхню думку так відбувається, і як вони ставляться до цих тварин.

Більшість з опитуваних розповіли, що вони нерідко годують вуличних тварин, виносять їм воду та намагаються дбати про їхній комфорт в таку спеку.

Читайте також: Як криворіжцям допомогти тваринам в спеку.

Місцева жителька, яка має свою породисту собачку розповіла, що підгодовує вуличних собак.

«Моя сусідка закуповує їжу для місцевих тваринок та годує їх, в мене не завжди є час на це, тому я іноді даю їй гроші на корм місцевим тваринкам — роблю добре чужими руками. Також я годую собак, що живуть в мене на роботі», — додала жінка.


Криворіжець, який тільки повернувся з фронту сказав:
«Я тваринкам зараз не допомагаю через тяжке становище країни. Я допомагаю своїм побратимам та іншим захисникам нашої країни».
Також військовий закликав донатити на ЗСУ.


Молодий криворіжець поділився своєю думкою:
«Я вважаю, що люди приділяють мало уваги ситуації з безпритульними тваринами — не підгодовують їх і та не звертають на них увагу. Я часто підгодовую вуличних тварин, вся моя сім’я теж. В мене є кішка, я взяв її з вулиці», — розповів хлопець.


Інший місцевий мешканець також сказав про те, що, на його думку, безпритульних тварин в Кривому Розі так багато тому, що з цією проблемою не борються.

«Коли я був маленьким, я пам’ятаю, що цю проблему вирішували відстрілюваням», — сказав чоловік.
Рішенням Криворізької міської ради №1787 від 27.06.2017 року створено КП «Центр поводження з тваринами», діяльність якого спрямовано на вилов та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами:
  • відлов;
  • біостерилізація з подальшими вакцинацією та ідентифікацією (кліпсуванням);
  • розміщення у притулки для тварин, центри реабілітації тварин чи під нагляд громадських та благодійних організацій.
Тож криворіжцям з питання безпритульних тварин варто звертатися до КП «Центр поводження з тваринами» за номером: +38(068) 855-60-30.

Криворіжець розповів:
«Я підгодовую собак, які живуть поряд з моїм місцем роботи, вони вже старі та про них треба піклуватися, а по місту я бачу мало безпритульних собак. Я за те, щоб не брати собі дорогих тварин, а брати з вулиць і притулків».
Згідно з законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», з метою регулювання кількості безпритульних тварин, а також недопущення виникнення нестійкої епідемічної ситуації, власників домашніх та свійських тварин інформують про необхідність проведення їхньої реєстрації (перереєстрації) та ідентифікації.

У Кривому Розі провели забіг «Психоколо» на дистанціях до 42 кілометрів

У Кривому Розі провели забіг «Психоколо» на дистанціях до 42 кілометрів

Фото: Перший Криворізький

Сьогодні, 26 квітня, у Кривому Розі відбувся забіг «Психоколо», який організувало криворізьке громадське об'єднання бігунів-аматорів «Running Atmosphere». Концепція забігу підкреслює важливість фізичної й психологічної витривалості.

Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького», яка відвідала подію.

Голова громадської організації «Running Atmosphere» Віктор Білий розповів, що цього разу на забіг зареєструвалися близько 140 людей — і дорослих і дітей.

У межах сьогоднішнього забігу дорослі долали дистанції 42, 21, 10 і 5 кілометрів, а наймолодші учасники брали участь у забігах на 1,5 кілометра та 500 метрів.

Віктор Білий зазначив, що «Психоколо» поєднує ідею фізичної сили та психологічної витримки. Забіги по колу в парку стали символом цього задуму. Назва марафону підкреслює важливість психологічної витривалості в нинішні непрості часи.

Наймолодша учасниця забігу, п’ятирічна Вероніка

Наймолодша учасниця забігу, п’ятирічна Вероніка, яка займається гімнастикою, поділилася, що вже має велику колекцію спортивних медалей, яку вона поповнить новою медаллю за забіг.

Переможець забігу на 10 кілометрів Сергій Кравцан

Переможець забігу на 10 кілометрів, Сергій Кравцан розповів, що він займається бігом близько десяти років, почав ще до пандемії та займається цим професійно.
«Для мене біг — це філософія життя. Він допомагає розвантажитися в цей непростий час», — зазначив спортсмен.
Сергій працює викладачем фізичного виховання і власним прикладом мотивує студентів до активного способу життя. Біг для нього — це не тільки фізична активність, а й можливість спілкуватися з друзями та однодумцями.
«Я навіть не уявляю свого життя без бігу. Це приносить мені справжнє задоволення, емоції й адреналін», — додав чоловік.
Дистанцію в 10 кілометрів Сергій подолав за 39 хвилин. Він уточнив, що його особистий рекорд — 34 хвилини 32 секунди. Водночас спортсмен зауважив, що сезон змагань лише розпочинається, тож він має над чим працювати.

Переможець забігу на 21 кілометр Володимир Доленко

Переможцем забігу на 21 кілометр став Володимир Доленко, який займається легкою атлетикою вже 15 років та тренується 6 днів на тиждень. Спортсмен займається різними видами спорту, та біг — основний.

Володимиру особливо запам'ятався фініш:
«Сьогодні на трасі була справжня боротьба. Ми бігли утрьох (зі срібним та бронзовим призерами, — ред.) майже всю дистанцію, а найцікавіше почалося на останньому кілометрі. Отримав тільки позитивні емоції».
Учасники забігу відзначають, що ця подія подарувала їм заряд адреналіну та позитивних емоцій, можливість поспілкуватися з однодумцями, перевірити свої сили, поставити нові особисті рекорди та просто класно провести час у спортивній атмосфері.

Частина зібраних грошей піде на допомогу Збройним Силам України.



Переможці на дистанції 5 км:
Чоловіки:
  • І місце — Ілля Тараненко (16:20),
  • II місце — Борис Терновой (16:35),
  • III місце — Олег Карнаух (17:23).

Жінки:
  • І місце — Софія Пирогова (19:35),
  • II місце — Олександра Білоус (21:49),
  • III місце — Валерія Закарян (23:11).

Переможці на дистанції 10 км:
Чоловіки:
  • І місце — Сергій Кравцан (39:00),
  • II місце — Ростислав Міщенко (46:10),
  • III місце — Дмитро Воронюк (47:46).

Жінки:
  • І місце — Світлана Левонович (53:33),
  • II місце — Ольга Козохват (58:41),
  • III місце — Юлія Яценко (58:41).

Переможці на дистанції 21 км:
Чоловіки:
  • І місце — Валерій Доленко (1:29:56),
  • II місце — Владислав Поповка (1:30:07),
  • III місце — Віктор Слівінський (1:30:25).

Жінки:
  • І місце — Катерина Редченко (1:53:00),
  • II місце — Любов Великодня (2:04:27),
  • III місце — Світлана Лещенко (2:13:33).

Переможці на дистанції 42 км:
Чоловіки:
  • І місце — Денис Яшин (2:57:51),
  • II місце — Ярослав Брагінець (3:03:55),
  • III місце — Назар Брагінець (3:16:12).

Жінки не брали участь у забігу на цю дистанцію.

Минулий забіг «Біжи, кохай, надихай» провели до Дня закоханих 15 лютого у Металургійному парку Кривого Рогу.

Посилання скопійовано в буфер обміну