У Кривому Розі можна відвідати виставку одеського художника Васі Дмитрика — «Опалювальний сезон»

У Кривому Розі можна відвідати виставку одеського художника Васі Дмитрика — «Опалювальний сезон»

Фото: Перший Криворізький

У Кривому Розі триває унікальна виставка відомого одеського художника Васі Дмитрика під назвою «Опалювальний сезон».

Виставка проходить з 15 червня до 15 липня 2024 року, за адресою: вул. Полубоярцева 6б (вул. Вахтангова, 6б). Графік роботи з 12:00 до 19:00, з п'ятниці по неділю.

Вася Дмитрик народився у 1991 році в селі Підпечери, Івано-Франківська область. Він закінчив Одеський художній коледж імені Митрофана Грекова у 2016 році. Дмитрик спеціалізується на скульптурі та інсталяції. Його роботи відзначаються дослідженням взаємодії промислових систем з природним середовищем.

Художник є учасником артспільноти СР3-2, його твори зберігаються у приватних колекціях у США, Великобританії, Бельгії, Іспанії, Нідерландах, Німеччині, а також у музеях Одеси.

Вася Дмитрик працює з різними матеріалами, такими як дерево, метал, композитні матеріали та знайдені об'єкти. Його стиль відзначається інноваційним підходом до використання знайдених матеріалів і технік.

Виставка «Опалювальний сезон» — це кінетична інсталяція, яка включає в себе систему рухливих магнітів і цвяхів, зібраних під час опалювального сезону в майстерні художника. Ці цвяхи стали матеріальним свідком зими 2022-2023 років та зараз вони служать для створення унікальних відбитків на папері.«Опалювальний сезон» досліджує питання взаємодії людини та матеріалу, їхньої змінності та слідів, які вони залишають. Художник використовує деформовані та покриті іржею цвяхи, що втратили свою первинну функцію. Назва виставки відображає зиму, коли цвяхи стали свідками роботи печі в майстерні.

Відвідувачі виставки поділилися своїми враженнями:

«Чудово, що українські митці проявляють себе та розширюють свої можливості», — розповіла Віка, яка тільки закінчила школу.

«Цікаво, як працює цей механізм. Надзвичайно, як цвяхи можуть малювати такі незвичайні картини», — поділився враженнями Юрій.
Виставка «Опалювальний сезон» Васі Дмитрика може показати інноваційний підхід до мистецтва та дослідження взаємодії людини з матеріалом. Вона може привернути увагу до нових методів роботи з матеріалами та їхнього впливу на глядачів. Художник планує продовжувати свої експерименти та наступні виставки за межами України, зокрема в різних містах Європи.

Матеріал підготувала студентка МВС-22 ДУЕТ Дар'я Котовська.

Посилання скопійовано в буфер обміну