Актуальне

Зеленський зняв командувача Об`єднаних сил ЗСУ Юрія Содоля: кого призначено

Зеленський зняв командувача Об`єднаних сил ЗСУ Юрія Содоля: кого призначено

Фото: АРМІЯ INFORM

Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення зняти з посади командувача Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Юрія Содоля.

Про це глава держави повідомив у відеозверненні. На місце Содоля призначать бригадного генерала Андрія Гнатова.

Про причини відставки Содоля Зеленський не говорив.


11 лютого 2024 року Юрій Содоль був призначений президентом України на посаду Командувача об'єднаних сил ЗСУ. Він змінив на цій посаді Сергія Наєва.

Хто такий Андрій Гнатов

Згідно з даними з відкритих джерел, Андрій Гнатов у 2001 році закінчив Харківський інститут танкових військ. Він – колишній начальник штабу і заступник командувача військ оперативного командування "Південь".

Зі створенням командування Морської піхоти України Гнатов був призначений командиром 36-ї окремої бригади морської піхоти. Її він очолював до 2021 року.

Крім того, у 2023 році він був керівником оборони Бахмута.

Гнатов має кілька нагород:

  • Хрест бойових заслуг (2022) – за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу, вірність військовій присязі;
  • Орден Богдана Хмельницького III ст. (2020) – за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, виявлену під час бойових дій, зразкове виконання службових обов'язків та високий професіоналізм;
  • Медаль «За військову службу Україні» (2015) – за мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, підтримання боєздатності Військово-Морських Сил Збройних Сил України, вірність військовій присязі.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну