Актуальне

Чи застосовують у Кривому Розі штрафи за порушення рівня шуму при роботі генераторів

Чи застосовують у Кривому Розі штрафи за порушення рівня шуму при роботі генераторів

Фото: Перший Криворізький

Криворіжцям повідомляють, що інформація про штрафи за перевищення норм шуму при роботі генераторів – це фейк.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Інтернет-мережею шириться інформація щодо штрафів для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів — із посиланням на санітарно-гігієнічні норми України, затверджені МОЗ України.

Відповідні повідомлення також поширюються користувачами через месенджери.

МОЗ роз’яснює, що дана інформація не відповідає дійсності, адже під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій санітарні норми щодо перевищення рівня шуму не застосовуються.

Нагадуємо, що робота генераторів може мати негативний вплив на здоров?я людей та довкілля з декількох причин: шум, вібрації та шкідливі викиди. Зокрема, у генераторів відкритого типу немає власної шумоізоляції.

Постійний шум високого рівня може спричиняти стрес, погіршувати сон та загалом шкодити здоров?ю.

Як знизити рівень шуму від генератора:
  • найдешевший і найпростіший спосіб — встановити генератор на відстані 6 метрів від житлових будинків та спальних приміщень;
  • оточити генератор шумозахисними й акустичними екранами;
  • обладнати генератор спеціальним кожухом з внутрішньою шумоізоляцією та відведення вихлопних газів;
  • додаткову звукоізоляцію можна створити, обклавши генератор мішками з піском. Укладайте їх навколо так, щоб агрегат було видно з півтораметрової відстані. Таке звукоізоляційне коло з мішків дозволить зменшити шум від генератора; важливо, щоб відстань від увімкненого генератора до мішків була не меншою, ніж пів метра.

Крім шуму генератори можуть створювати вібрації, які передаються на стіни будівель та меблі. Це спричиняє дискомфорт людям у межах дії вібрацій та навіть може спровокувати психофізіологічні розлади.

Для зменшення вібрації, слід:
  • за можливості встановити генератор якнайдалі від будівель;
  • встановити генератор на рівну поверхню, бажано на міцний та стійкий підготовлений фундамент;
  • підкласти під генератор грубий гумовий килимок;
  • використовувати спеціальні амортизатори або ізоляційні матеріали для поглинання вібрацій.

Робота генераторів погіршує якість повітря внаслідок викидів таких речовин, як чадний газ, оксиди вуглецю, оксиди азоту, ангідрид сульфатний, акролеїн, бензопірен тощо. Це негативно впливає на здоров?я легень та серця, особливо у людей з хронічними захворюваннями, а також може призвести до отруєння, особливо в замкнених або погано провітрюваних приміщеннях.

Особливу небезпеку становить чадний газ, бо він не має ні кольору, ні запаху, ні смаку, тому його неможливо виявити без спеціальних приладів. При цьому чадний газ — смертельно небезпечний під час вдихання та впливає на організм навіть у невеликих концентраціях.

Симптомами отруєння чадним газом — головний біль, нудота, прискорене дихання, слабкість, відчуття втоми, запаморочення та сплутаність свідомості.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну