Затримали інформаторку РФ, яка шпигувала за підрозділами ЗСУ на Дніпропетровщині та Запоріжжі

Затримали інформаторку РФ, яка шпигувала за підрозділами ЗСУ на Дніпропетровщині та Запоріжжі

Фото: СБУ

Служба безпеки України затримала інформаторку РФ, яка шпигувала за підрозділами Сил оборони на Дніпропетровщині та Запоріжжі.

Про це йдеться на сайті СБУ.

Контррозвідка Служби безпеки зірвала ще одну спробу РФ отримати актуальні локації ЗСУ у прифронтових районах на півдні України.

У результаті спецоперації на Дніпропетровщині затримали інформаторку російської спецслужби, яка шпигувала одразу на двох напрямках оборони українських військ:
  • на півдні Дніпропетровської області, де фігурантка розвідувала місця базування підрозділів ЗСУ;
  • на Запорізькому напрямку. Там ворога цікавили маршрути руху та пункти дислокації українських захисників на підступах до обласного центру.

За наявними даними, окупанти планували використати розвіддані для прориву української оборони.

Служба безпеки спрацювала на випередження, завчасно викрила російську інформаторку та затримала її «на гарячому», коли вона фотографувала переміщення української бронетехніки.

Також СБУ провела комплексні заходи для убезпечення локацій ЗСУ.
Фігуранткою виявилась продавчиня крамниці в одному із селищ на півдні Дніпропетровщини, яке межує із Запорізьким районом.

Інформаторка намагалася встановлювати близькі контакти з українськими військовими, щоб «втемну» випитувати потрібні відомості.

Розвіддані вона передавала окупантам через свою знайому, яка проживає у тимчасово окупованому Криму і має брата – командира підрозділу росіян.

Затриманій повідомили про підозру у несанкціонованному поширенні інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості (частина 3 стаття 114-2 Кримінального кодексу України).

Жінка перебуває під вартою. Їй загрожує до 12 років тюрми.


Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну