Чи планують літній відпочинок криворіжці: опитування

Чи планують літній відпочинок криворіжці: опитування

Фото: Перший Криворізький

Туреччина та Єгипет раніше були у топі відпочинку для українців. Але з початком повномасштабного вторгнення все змінилося. Тому ми запитали криворіжців як вони планують провести свій літній відпочинок.

Частина опитуваних вважає, що зараз не на часі планувати літній відпочинок з поїздками. Деякі люди діляться, що гроші, які вони могли б відкласти на відпочинок, вони донатять на ЗСУ. А хтось розповідає, що відпочинок зараз важливий аби перезавантажитися й набратися сил.

Переважна більшість опитаних позитивно ставиться до відпочинку в межах України під час воєнного стану. Відпочинок за кордоном під час війни позитивно оцінюють менше людей.

Криворожанка сказала, що єдиний відпочинок, на який вона може поїхати — це ненадовго до родичів в сусіднє місто. Жінка пояснила, що з дітьми дуже складно кудись їздити, а чоловік зараз захищає Україну.
«Коли він приїде і закінчиться війна можна буде думати про якісь виїзди, а так поки я сама з малою дитиною, то нікуди не виїжджаю», — додала криворожанка.
Криворіжець розповів, що в цілому нічого не планує.

«Мій літній відпочинок — це сад, город, бджоли та фотографія. В мене немає ні часу, ні бажання, ні грошей на якісь поїздки», — додав чоловік.


Криворожанка, яка працює тату-майстеркою розповіла:
«В мого чоловіка скоро буде відпустка, тому думаю ми заплануємо собі поїздку на турбазу з нашими двома кішками. Та насправді я більше фанатка оксамитового сезону, тому десь у вересні я планую поїздку у Львів. На початку осені погода вже більш м’яка та приємна, а літо для мене дуже важке за температурою, тому буду ховатися. Тим паче я трудоголік, тому буду просто більше працювати».


Криворізька студентка сказала, що планує поїхати на відпочинок після закінчення навчання.
«Хотілося б кудись на море, але в наших умовах буду думати щось в межах міста», - додала дівчина.

А для дозвілля та розвитку юних криворіжців у Кривому Розі працюватиме 203 пришкільних, спортивних та навчально-ігрових майданчиків. Буде 5 змін по два тижні. Планується, що їх відвідає понад 10 тисяч школярів. Всі активності спрямовані на те, щоб юні криворіжці розвивали творче мислення, креативність, інтелект та багато іншого.

Також, у другій половині дня будуть працювати 22 спортивних майданчики, де діти зможуть взяти участь у спортивно-розважальних програмах.

Містянин розповів, що в нього в планах поїхати відпочити на місцеву турбазу, також в Київ. Ще він хоче поїхати в Буковель подивитися на гори.

Інший містянин навпаки сказав, що вважає, що зараз не на часі думати про поїздки та відпочинок, тому що є багато інших проблем, які треба вирішувати.


Криворожанка, яка любить відпочивати на заході Україні розповіла, що вважає, що в сучасних умовах для відпочинку вона може розглядати для своєї сім’ї тільки західну Україну.
«Вже 2 роки поспіль їздимо сім’єю на захід, і в цьому році плануємо. Ми вже їздили у Ворохту, на Щацькі озера, в Східницю, а цього року можливо поїдемо в Карпати, але ще не визначилися», — додала жінка.

Стихійне сміттєзвалище в Кривому Розі: мешканці скаржаться на сморід і сміття

Стихійне сміттєзвалище в Кривому Розі: мешканці скаржаться на сморід і сміття

Фото: Перший Криворізький

У Покровському районі Кривого Рогу по вулиці Едуарда Фукса сміття лежить просто неба біля багатоповерхівок.

Постійний читач сайту «Перший Криворізький» повідомив нашій журналістці, що незаконне звалище повсякчас збільшується, люди просто не доносять непотріб до смітника.

Раніше редакція нашого сайту писала, що такі несанкціоновані звалища є суттєвою екологічною проблемою Кривого Рогу. Багато побутового та габаритного сміття криворіжці викидають на несанкціоновані сміттєзвалища, а на їх ліквідацію з міського і районних бюджетів виділяють щороку мільйони.

Стихійне сміттєзвалище в Покровському районі Кривого Рогу неподалік будинку №46 на вулиці Едуарда Фукса

Зазначимо, що подібні несанкціоновані сміттєзвалища спричиняють серйозні екологічні проблеми:

  • забруднення підземних вод. Оскільки такі звалища не оснащені спеціальними захисними бар’єрами, продукти розкладу, токсичні речовини та важкі метали безперешкодно проникають у ґрунт і підземні води. Це становить загрозу не лише екосистемам, а й системам водопостачання, особливо в умовах зношеної інфраструктури — у місті, де 80% водогонів перебувають у критичному стані, існує ризик потрапляння забруднень у питну воду;
  • погіршення якості повітря. У процесі гниття на звалищах виділяються небезпечні гази, зокрема метан. Він шкідливий для атмосфери й може стати причиною пожеж;
  • поширення інфекційних захворювань. Такі місця часто приваблюють гризунів і комах, які переносять хвороби. Це особливо небезпечно, якщо звалища розташовані поблизу житлових кварталів;
  • негативний вплив на аграрний сектор. Як зауважив еколог Антон Петрухін, землі поряд зі сміттєзвалищами іноді використовуються для вирощування сільськогосподарських культур. Це створює ризик потрапляння токсичних елементів у харчові продукти.
Журналісти редакції звернулися з інформаційним запитом до Покровської районної ради Кривого Рогу щодо балансоутримувача цієї території та можливих планів із ліквідації цього сміттєзвалища.

Посилання скопійовано в буфер обміну