У 2024 році двоє мешканців Дніпропетровщини захворіли на ботулізм через їжу зі стихійних ринків

У 2024 році двоє мешканців Дніпропетровщини захворіли на ботулізм через їжу зі стихійних ринків

Фото: dpss-ks.gov.ua (ілюстрація)

З початку 2024 року в Новомосковську, що на Дніпропетровщині, зареєстрували 2 випадки ботулізму. Люди споживали харчові продукти, закуплені на стихійних ринках.

Про це йдеться на сайті Дердспоживслужби у Дніпропетровській області.

Серед продуктів, які реалізуються на стихійних ринках в антисанітарних умовах, без дотримання температурних режимів зберігання, найбільш небезпечними для здоров’я є м’ясо, риба, молоко та молочні продукти.

Купуючи м’ясо чи рибу в місцях стихійної торгівлі, треба пам’ятати, що це продукти невідомого походження (невідомі стан здоров’я тварин при забої, умови виготовлення, зберігання, транспортування та терміни придатності), які можуть викликати харчові отруєння та токсикоінфекції, зокрема й ботулізм.

Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) - також прямий шлях до інфекційних захворювань.

Особливо не можна купувати молоко у пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання (іноді пляшки збирають на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миють).

Загрозу можуть нести як харчові продукти, так і їхні продавці. Приватні особи, які реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія тощо.

Харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках, законодавчо визначені як небезпечні та непридатні до споживання людиною. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.

Торгівля на стихійних ринках – це адміністративні правопорушення за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (торгівля з рук у невстановлених місцях) та статтею 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності).

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну