ЄС і природоохоронні організації проти: новий законопроєкт загрожує лісам України

Фото: Перший Криворізький
Про катастрофічні наслідки цього законопроєкту для лісів Українська природоохоронна група написала на офіційному сайті.
Зазначимо, що проти ухвалення законопроєкту виступили представництво ЄС та десятки провідних природоохоронних організацій України.

«…Але це не зупиняє ДП «Ліси України», які використовують свій політичний вплив та інші можливості, аби тиснути на депутатів та маніпулювати в ЗМІ.
Їхнє завдання – скасувати природоохоронні заборони й максимально збільшити обсяг рубок. Передусім там, де планові рубки заборонені й де ближче до кордону – у Карпатах…», — пишуть експерти Української природоохоронної групи.
Також відомо, що найближчим часом лісівники планують зареєструвати новий законопроєкт про перетворення ДП «Ліси України» на акціонерне товариство. І це пояснює, чому їм так заважає процедура ОВД.
Експерти Української природоохоронної групи пишуть, що небайдужі українці можуть вплинути на неприйняття вищезазначеного законопроєкту.
Що можна зробити?
Якщо ви проти знищення дерев та довкілля України, то можете написати звернення до депутатів за інструкцією Української природоохоронної групи, яку можна знайти тут.Хто має прибирати обрізані гілки у приватних секторах Кривого Рогу

Фото: Читачка Олександра
Про це повідомляє компанія ДТЕК у відповіді на інформаційний запит редакції «Першого Криворізького».
Компанія пояснює, що ці роботи проводяться для запобігання аваріям та забезпечення стабільного електропостачання. Відповідно до законодавства, в охоронних зонах ліній електропередач заборонено висаджувати дерева, крім кущів та саджанців, які у дорослому віці не перевищують висоту двох метрів, оскільки вищі насадження можуть загрожувати цілісності мереж.
Компанія також зазначає, згідно з Правилами утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:
- на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності — їхні балансоутримувачі;
- на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях — установи, організації, підприємства;
- на територіях земельних ділянках, які відведені під будівництво, — забудовники чи власники цих територій;
- на безхазяйних територіях, пустирях — місцеві органи самоврядування;
- на приватних садибах і прилеглих ділянках — їх власники або користувачі.
«Тому у кожного дерева є господар, який повинен видаляти сухостійні дерева, вирізати сухі й поламані гілки, не допускати наближення гілок дерев на недопустиму відстань від будівель і споруд, в тому числі від повітряних електромереж», — йдеться у відповіді.Якщо підприємство або людина самостійно висадила дерева та інші насадження в охоронній зоні електричних мереж, то вони за власний кошт мають приводити їх до належного стану.
У деяких приватних секторах Кривого Рогу енергетики міста вимушені самостійно за власний кошти обрізати дерева в охоронній зоні повітряних ліній, щоб уникнути аварій.
Фахівці закликають мешканців приватного сектору долучитися до прибирання гілля та дотримуватися правил благоустрою і безпеки. Адже під час воєнного стану у підприємстві не вистачає ресурсів. Тому енергетики просять розуміння й співпраці з боку мешканців, щоб забезпечити безперебійну роботу електромереж у місті.
Читайте також: Куди звертатися криворіжцям, аби видалити аварійні дерева