Важливо

Що потрібно знати криворіжцям про графіки відключень світла: відповіді ДТЕК

Що потрібно знати криворіжцям про графіки відключень світла: відповіді ДТЕК

Фото: Перший Криворізький

У ДТЕК відповіли на найпоширеніші питання щодо графіків відключень, які турбують мешканців Дніпропетровщини, в тому числі Кривого Рогу.

Про це йдеться на сайті ДТЕК Дніпровські електромережі.

Читайте також: Криворіжці можуть допомогти енергосистемі впоратись із кризою: як саме

З 16 травня енергетики вимушені застосовувати графіки стабілізаційних відключень у регіоні за розпорядженням НЕК «Укренерго» через значний дефіцит електроенергії в енергосистемі.

Російські атаки дуже пошкодили енергетичну систему, тому електроенергії не вистачає для всіх споживачів країни. Якщо не обмежувати споживання за таких умов, це призведе до численних аварій.

Причиною значного дефіциту електроенергії стали наслідки масштабних атак ворога по енергоінфраструктурі країни. За останні місяці особливо відчутних руйнувань зазнали саме станції генерації. Енергетики задіяли всі можливі ресурси, однак їх не достатньо. Щоб вберегти енергосистему, проводяться відключення.

Хто вирішує, коли будуть відключення?

НЕК «Укренерго» оцінює наявну потужність, яка виробляється, а потім розподіляє, скільки електроенергії буде доступно в кожному регіоні. Якщо споживання перевищуватиме цей обсяг, головний диспетчер дасть розпорядження ДТЕК Дніпровські електромережі застосовувати стабілізаційні або екстрені відключення. Зі свого боку оператор системи розподілу робить все необхідне, щоб доступна електроенергія розподілялась справедливо між всіма мешканцями та підприємствами.

Як працюють графіки відключень? Чому світла немає більше 4-х годин?

Оскільки доступний обсяг енергоспоживання спрогнозований заздалегідь, ДТЕК Дніпровські електромережі має змогу рівномірно його розподілити між різними споживачами й скласти графік, згідно з яким світло відключають у всіх по черзі.

У графіках є дві категорії:
  • біла зона — світло є;
  • сіра зона — світла немає (близько 4 годин ± 30 хвилин для переключення клієнтів).


Чому не попереджали щодо відключень?

Про введення графіків відключень повідомляють одразу, як отримують цю інформацію від НЕК «Укренерго».
Повідомлення про графіки публікуємо на сайті ДТЕК Дніпровські електромережі, на сторінці у Фейсбук та чат-боті у Viber ітаTelegram. Ознайомитися з графіками можна на сайті ДТЕК Дніпровські електромережі в розділі "Відсутня електроенергія".

Якщо ж відключення екстрене – воно відбувається без попередження та заздалегідь визначеного графіка. Щойно енергетики отримують команду НЕК «Укренерго», протягом 10 хвилин вони мають обмежити споживання на чітко визначений обсяг.

Навіщо застосовувати відключення вночі?

Оператор системи розподілу чітко підпорядковується командам оператору енергосистеми – НЕК «Укренерго». Відключення проводять тільки тоді, коли отримують відповідну команду. Наразі відключення застосовують у вечірні пікові години споживання електроенергії – з 18:00 до 24:00. Саме в цей період є дефіцит електроенергії.

Чому в мого сусіда є світло, а в мене нема?

Відключення застосовуються до всіх будинків та вулиць. Проте різні будинки та навіть різні під’їзди одного будинку можуть живитися від різних ліній електропередачі, тому відключаються в різний час. Будинки, підключені до критичної інфраструктури (лікарні, насосні станції, котельні), не відключаються взагалі. Список таких об’єктів затверджує місцева влада.

Чи відключатиметься вуличне освітлення?

Цим питанням опікується місцева влада. Спільно з місцевою владою ми проводимо переговори та шукаємо оптимальне рішення щодо відключення вуличного освітлення, що з одного боку допоможе економити електроенергію, а з іншого – не буде знижувати безпеку міст.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну