Як розумно споживати електроенергію та допомогти енергосистемі України: поради криворіжцям

Як розумно споживати електроенергію та допомогти енергосистемі України: поради криворіжцям

Фото: Перший Криворізький

Росіяни не полишають спроб залишити українців без електропостачання, обстрілюючи енергетичну інфраструктуру. Криворіжцям радять як розумно споживати електроенергію та допомогти енергосистемі України.

Про це йдеться на сайті ДТЕК Дніпровські електромережі.

Найбільш вразливою енергосистема є в пікові години навантаження:
  • з 7:00 до 11:00;
  • з 18:00 до 24:00.

Саме в ці періоди ми вмикаємо найбільшу кількість приладів, коли зранку збираємось на роботу, а ввечері вертаємось додому й займаємось хатніми справами.

І якщо всі одночасно користуватимуться енергоємними приладами, це може призвести до перевантаження і так пошкоджених мереж, що спричинить аварійні ситуації.

Уникнути цього просто: не вмикайте потужну побутову техніку одночасно, користуйтеся нею по черзі. Прилади, які споживають найбільше електроенергії (понад 1,5 кВт-год), — це бойлер, електроплита, фен, праска. А у випадку, коли ви вмикатимете цю техніку вночі, ви ще й зможете зекономити на платіжці за електроенергію.

Таку можливість дає Лічильник «День-Ніч». Він фіксує обсяг енергоспоживання окремо вдень та вночі. Саме завдяки цьому його власники платять за світло менше, адже з 23:00 до 7:00 вартість електроенергії на 50% нижча порівняно з іншим періодом доби.

Також рекомендують замінити на світлодіодні усі лампи в оселі. Порівняно з лампами розжарювання вони споживають електрики в 10 разів менше, випромінюючи таку ж кількість світла. Тобто якщо ви заміните 10 ламп на світлодіодні, вони будуть освітлювати ваше приміщення так само, але 10 нових ламп споживатимуть світло як одна стара.

Розумно ставтеся до використання електрики. Не обігрівайте/охолоджуйте приміщення, де наразі вас немає. Вмикайте світло лише там, де ви перебуваєте.

Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-канала "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну