На Дніпропетровщині зареєстровано найбільше випадків захворювань на сказ

На Дніпропетровщині зареєстровано найбільше випадків захворювань на сказ

Фото: Перший Криворізький

За 1 квартал 2024 року виявили 369 випадків сказу, що майже вдвічі перевищує аналогічний показник минулого року. На Дніпропетровщині зареєстрували найбільше випадків.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Така ситуація виникла через обмеження можливостей виконання комплексу заходів щодо профілактики та боротьби зі сказом у зв’язку із введенням воєнного стану через збройну агресію РФ. Наприклад:
  • вакцинація домашніх тварин;
  • пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин;
  • регуляція чисельності хижаків;
  • поводження з безпритульними тваринами в частині проведення вакцинації;
  • моніторинг епізоотичного стану;
  • систематичне обстеження угідь, де мешкають дикі тварини та інше.
Для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно лише звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вашого регіону.

Заходи по боротьбі зі сказом здійснюють Держпродспоживслужба, органи охорони здоров'я та місцевого самоврядування, місцеві громади, лісові господарства та мисливські об’єднання тощо. Також долучаються волонтерські організації.

Читайте також: куди можна звернутись по допомогу у разі укусів, подряпин, ослинень тваринами.

Є всі передумови для зменшення кількості випадків захворювань тварин на сказ, якщо консолідувати зусилля в боротьбі зі сказом: об'єднуватися в громади, звертатися до територіальних органів Держпродспоживслужби, щоб організувати проведення вакцинації.

У 2024 році фахівці Держпродспоживслужби вже провели щеплення проти сказу понад 910,5 тисяч голів тварин та розпочали проведення весняної кампанії з імунізації диких м’ясоїдних тварин у 14 областях країни.

Найбільше випадків захворювань на сказ у тварин зареєстровано у Дніпропетровській, Львівській, Харківській, Тернопільській та Вінницькій областях.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну