Які почуття у криворіжців викликає День пам’яті та перемоги над нацизмом: опитування

Фото: Перший Криворізький
У травні 2023 року Верховна Рада проголосувала за те, щоб 8 травня в Україні святкували День пам'яті та перемоги над нацизмом, адже саме цього дня відзначає більшість народів світу і саме 8 травня 1945 року набрав чинності акт про беззастережну капітуляцію Вермахту. 8 травня світ вшановує пам’ять усіх, чиї життя були забрані тією війною.
9 травня в Україні та світі відзначають день Європи, присвячений миру та єдності на європейському континенті.
«Це сумний день, в який ми згадуємо наших дідів, які воювали та вшановуємо їх хвилиною мовчання», — сказав мешканець Кривого Рогу.

Раніше ми писали про те, що у Кривому Розі відбудуться урочисті заходи до Дня Пам`яті та Перемоги над нацизмом.
Багато криворіжців порівнюють тогочасні події з теперішніми й кажуть про те, що в наш час треба думати про іншу перемогу — над російськими окупантами.
Небайдужа криворожанка сказала:
«В Україні зараз відбуваються схожі події. Тут не може бути ніяких компромісів тому, що коли у 2014 році це намагалися зупинити компромісом, це призвело до того, що через 8 років ця зараза поповзла далі, тому дай Боже сил нашим захисникам, які нас обороняють і нашому суспільству, щоб пережило це. Наша перемога — єдина умова для миру, принаймні я так думаю.»

Про тогочасні події більше пам’ятає більш старше покоління. Деякі пам’ятають як їхні дідусі поверталися з війни та розповідали історії з фронту, показували медалі.
«Складно говорити про це, у нас і діди і батьки воювали. Зараз розгортаються дуже подібні до того часу події, в наш вік складно це все пережити, а ще більше серце болить за дітей, внуків та правнуків», - говорить літня жінка.

«Мій дід воював, та ця тема вже пішла в історію. Мої діти вже не відзначають це свято, як я це робив у своєму дитинстві, вшановуючи Героїв покладанням квітів на братську могилу. Мої діти дізнаються про це з книжок або з розповідей старшого покоління», - розповідає мешканець Кривого Рогу.
Наразі у Кривому Розі мешкає понад 2 тисячі ветеранів Другої світової війни, у тому числі 10 безпосередніх учасників бойових дій. Понад 20 тисяч криворіжців мають статус «дитина війни».
«Росія — той самий нацист, що й Німеччина у Другу світову війну», - лаконічно виразив свою думку чоловік.
Більшість криворіжців каже, що важливо пам’ятати події того часу тому, що це наша історія, але зараз всі сконцентровані на поточній війні та скорішій перемозі.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".
У криворізькій гімназії №83 відкрили меморіальні дошки двом загиблим воїнам

Фото: Виконком Тернівської міської ради
Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на виконком Тернівської міської ради.
- Анатолій Олегович Швачка народився 17 вересня 1991 року у Кривому Розі. Працював на Північному гірничозбагачувальному комбінаті. 3 січня 2023 року його призвали на військову службу до Збройних сил України, ніс службу лейтенантом. Загинув на Донецькому напрямку. Анатолія нагородили орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) та нагрудним знаком «За заслуги перед містом» III ступеня (посмертно).
- Юрій Олексійович Касьян народився 18 березня 1972 року у Кривому Розі. Працював на Північному гірничозбагачувальному комбінаті. 22 серпня 2023 року його призвали на військову службу до Збройних сил України, ніс службу солдатом. 17 жовтня 2023 року загинув на Донецькому напрямку. Юрія нагородили нагрудним знаком «За заслуги перед містом» III ступеня (посмертно).

Вшанувати пам’ять загиблих Героїв зібралися рідні, друзі, духовенство, педагогічний колектив, учні гімназії та небайдужі мешканці міста.
Також раніше ми писали, що у Кривому Розі відкрили пам`ятні дошки воїнам Дмитру Лученку і Леоніду Савельєву.