Які почуття у криворіжців викликає День пам’яті та перемоги над нацизмом: опитування

Які почуття у криворіжців викликає День пам’яті та перемоги над нацизмом: опитування

Фото: Перший Криворізький

Днями журналісти онлайн-медіа "Перший Криворізький" запитали містян про те, які почуття у них викликає День пам’яті та перемоги над нацизмом. Відповіді криворіжців читайте у матеріалі 1kr.ua.

У травні 2023 року Верховна Рада проголосувала за те, щоб 8 травня в Україні святкували День пам'яті та перемоги над нацизмом, адже саме цього дня відзначає більшість народів світу і саме 8 травня 1945 року набрав чинності акт про беззастережну капітуляцію Вермахту. 8 травня світ вшановує пам’ять усіх, чиї життя були забрані тією війною.

9 травня в Україні та світі відзначають день Європи, присвячений миру та єдності на європейському континенті.

«Це сумний день, в який ми згадуємо наших дідів, які воювали та вшановуємо їх хвилиною мовчання», — сказав мешканець Кривого Рогу.


Раніше ми писали про те, що у Кривому Розі відбудуться урочисті заходи до Дня Пам`яті та Перемоги над нацизмом.

Багато криворіжців порівнюють тогочасні події з теперішніми й кажуть про те, що в наш час треба думати про іншу перемогу — над російськими окупантами.

Небайдужа криворожанка сказала:
«В Україні зараз відбуваються схожі події. Тут не може бути ніяких компромісів тому, що коли у 2014 році це намагалися зупинити компромісом, це призвело до того, що через 8 років ця зараза поповзла далі, тому дай Боже сил нашим захисникам, які нас обороняють і нашому суспільству, щоб пережило це. Наша перемога — єдина умова для миру, принаймні я так думаю.»


Про тогочасні події більше пам’ятає більш старше покоління. Деякі пам’ятають як їхні дідусі поверталися з війни та розповідали історії з фронту, показували медалі.

«Складно говорити про це, у нас і діди і батьки воювали. Зараз розгортаються дуже подібні до того часу події, в наш вік складно це все пережити, а ще більше серце болить за дітей, внуків та правнуків», - говорить літня жінка.


«Мій дід воював, та ця тема вже пішла в історію. Мої діти вже не відзначають це свято, як я це робив у своєму дитинстві, вшановуючи Героїв покладанням квітів на братську могилу. Мої діти дізнаються про це з книжок або з розповідей старшого покоління», - розповідає мешканець Кривого Рогу.

Наразі у Кривому Розі мешкає понад 2 тисячі ветеранів Другої світової війни, у тому числі 10 безпосередніх учасників бойових дій. Понад 20 тисяч криворіжців мають статус «дитина війни».

«Росія — той самий нацист, що й Німеччина у Другу світову війну», - лаконічно виразив свою думку чоловік.

Більшість криворіжців каже, що важливо пам’ятати події того часу тому, що це наша історія, але зараз всі сконцентровані на поточній війні та скорішій перемозі.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну