Мобілізація безпритульних собак для розмінування: новий фейк росіян

Мобілізація безпритульних собак для розмінування: новий фейк росіян

Фото: Перший Криворізький

Російські пропагандисти поширюють інформацію про нібито мобілізацію безпритульних собак для розмінування територій. Так вони продовжують продукувати безглузді фейки про мобілізацію в Україні.

У російських telegram-каналах розповсюджують фото оголошень нібито від Міністерства оборони України. В тексті оголошення мешканців неназваного міста та району закликають повідомляти про місцезнаходження безпритульних собак. Їх начебто мають мобілізувати для допомоги Збройним силам України у розмінуванні територій. На оголошенні зображений пес Патрон — талісман Державної служби з надзвичайних ситуацій. В рекламній листівці пропагандистів вказаний номер телефону +38 099 178 46 24. Цю брехню підхопило російське видання «Комсомольская правда» у статті «Обстановка на передовій розжарюється: Зеленський молить про допомогу, ЗСУ використовують резерви та кидають у бій бездомних собак».


«Мешканці українського міста були шоковані, коли побачили на рекламних майданчиках свого населеного пункту на листівках фотографію пса Патрона, якого українська пропаганда зробила "героєм України", оскільки його використовують при розмінуванні», — пишуть російські фейкороби.
На офіційних веб-ресурсах Міністерства оборони України, Генштабу Збройних сил України, ДСНС або Національної поліції — служб, які займаються розмінуванням — інформації про мобілізацію безпритульних собак немає. Її й не може бути, бо в законі про мобілізацію не згадуються тварини.

А номер телефону, вказаний у фейковому оголошенні, не обслуговується, тобто він просто вигаданий і замаскований під справжній номер українського оператора мобільного зв’язку.
Насправді безпритульних собак неможливо залучити для розмінування.

Спочатку собак, яких планують долучити до розмінування, у дво- або тримісячному віці відбирають за результатами спеціальних тестів. Вони допомагають зрозуміти, чи собака здатна працювати в полях. Потім протягом 14-16 місяців триває підготовка до мінно-пошукових робіт, лише тоді тварин долучають до пошуку вибухових речовин, пояснив редакції «Першого Криворізького» заступник начальника групи — начальник відділення спеціальних мінно-пошукових робіт Олександр Журід, який зараз розміновує території Миколаївщини з навченими собаками, яких надала Норвегія.

Читайте також: В Маріуполі діти вбивали окупантів: роспропаганда вигадала черговий фейк для виправдання своїх злочинів

Фото: Владислав Нестеренко

Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну