В нас немає свят, бо наші рідні в пеклі: криворіжці мітингують на підтримку військовополонених
![В нас немає свят, бо наші рідні в пеклі: криворіжці мітингують на підтримку військовополонених В нас немає свят, бо наші рідні в пеклі: криворіжці мітингують на підтримку військовополонених](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615611_c98bdc8c086d6481cb1a3f1855b66e970fc850c719b24fbad208e0cb85a030231714914751.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького» з місця події.
Анастасія Гондюл з громадської організації «Спільнота родин Оленівки» розповіла:
«Сьогодні 10 років від створення Азову, тож в Азова сьогодні день народження. Наші рідні з Азову знаходяться вже дуже довго в полоні. Мій чоловік в полоні 2 роки, він двічі поранений».
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615609_9f2fbdee5870eece7cea14b83171c0c5596470_bac1a9b5e6a5e332b116acca345ee3e71714914525.jpg)
Анна Онищенко сказала:
«Сьогодні, як завжди, прийшли сюди на підтримку наших рідних, які захищали Маріуполь, вони вже 2 роки в полоні. Сьогодні свято, але в нас зараз немає свят, тому що наші рідні у пеклі. Ми будемо боротися до останнього, щоб скоріше всі захисники повернулися додому».
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615605_9f2fbdee5870eece7cea14b83171c0c5596475_3ccc5a60a8e95340ec6382f4ecf386b01714914526.jpg)
Військовий Микита, який нещодавно повернувся з полону, сказав:
«Я прийшов сюди тому, що тут зараз кричать про наших хлопців, які в полоні, за яких ми боремося. Важливо щоб суспільство не забувало про них і стояли за них тут».
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615608_9f2fbdee5870eece7cea14b83171c0c5596474_3ccc5a60a8e95340ec6382f4ecf386b01714914526.jpg)
Криворожанка Олена Кузнєцова, у якої вже 2 роки в полоні знаходиться син, розповіла:
«Вони за нас боролися до останнього, тепер ми боремося за них. На акції збираються близькі військових з різних частин: 3011, 17 окрема танкова бригада, полк Азов, 3057. Віримо, надіємося та чекаємо хлопців додому».
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615606_9f2fbdee5870eece7cea14b83171c0c5596473_bac1a9b5e6a5e332b116acca345ee3e71714914525.jpg)
Представник громадської організації Центурія Святослав розповів, що організація — частина Азовського руху, яка займається підготовкою молоді до війни та організацією подібних акцій.
«Ця акція направлена на те, щоб привернути увагу місцевого і світового суспільства на проблему того, що українські воїни вже дуже давно знаходяться в полоні в жахливих умовах. Треба привертати увагу суспільства до цього, щоб добитися свободи для цих людей», — додав Святослав.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615610_9f2fbdee5870eece7cea14b83171c0c5596469_000d0d440e66ca7147bd0691654f54081714914524.jpg)
Сім'я Кравченків кожної неділі виходить на мітинг, бо має в полоні рідних та близьких і розуміють, що важливо нагадувати людям про наших воїнів, що потрапили в полон.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615607_9f2fbdee5870eece7cea14b83171c0c5596471_bac1a9b5e6a5e332b116acca345ee3e71714914525.jpg)
Голова громадської організації «Сталева гвардія» Кривого Рогу Оксана Латанська сказала:
«Попри свято ми сьогодні зібралися тут для того, щоб вкотре нагадати про тих людей, які знаходяться в полоні й не мають змоги як звичайні цивільні святкувати Великдень та інші свята. Сьогодні до мітингу також долучилися рідні зниклих безвісти на Донецькому напрямку».Після акції мітингувальники влаштували мирну ходу, під час якої скандували: «Будь голосом полонених», «Свободу Азову», «Свободу 17 окремій танковій бригаді», «Свободу Маріупольському гарнізону».
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".