В нас немає свят, бо наші рідні в пеклі: криворіжці мітингують на підтримку військовополонених

В нас немає свят, бо наші рідні в пеклі: криворіжці мітингують на підтримку військовополонених

Фото: Перший Криворізький

Вчора, 5 травня, у свято Великодня в Кривому Розі відбувся черговий мітинг на підтримку військовополонених та зниклих безвісти.

Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького» з місця події.

Анастасія Гондюл з громадської організації «Спільнота родин Оленівки» розповіла:
«Сьогодні 10 років від створення Азову, тож в Азова сьогодні день народження. Наші рідні з Азову знаходяться вже дуже довго в полоні. Мій чоловік в полоні 2 роки, він двічі поранений».

Анна Онищенко сказала:
«Сьогодні, як завжди, прийшли сюди на підтримку наших рідних, які захищали Маріуполь, вони вже 2 роки в полоні. Сьогодні свято, але в нас зараз немає свят, тому що наші рідні у пеклі. Ми будемо боротися до останнього, щоб скоріше всі захисники повернулися додому».

Військовий Микита, який нещодавно повернувся з полону, сказав:
«Я прийшов сюди тому, що тут зараз кричать про наших хлопців, які в полоні, за яких ми боремося. Важливо щоб суспільство не забувало про них і стояли за них тут».

Криворожанка Олена Кузнєцова, у якої вже 2 роки в полоні знаходиться син, розповіла:
«Вони за нас боролися до останнього, тепер ми боремося за них. На акції збираються близькі військових з різних частин: 3011, 17 окрема танкова бригада, полк Азов, 3057. Віримо, надіємося та чекаємо хлопців додому».

Представник громадської організації Центурія Святослав розповів, що організація — частина Азовського руху, яка займається підготовкою молоді до війни та організацією подібних акцій.
«Ця акція направлена на те, щоб привернути увагу місцевого і світового суспільства на проблему того, що українські воїни вже дуже давно знаходяться в полоні в жахливих умовах. Треба привертати увагу суспільства до цього, щоб добитися свободи для цих людей», — додав Святослав.

Сім'я Кравченків кожної неділі виходить на мітинг, бо має в полоні рідних та близьких і розуміють, що важливо нагадувати людям про наших воїнів, що потрапили в полон.


Голова громадської організації «Сталева гвардія» Кривого Рогу Оксана Латанська сказала:
«Попри свято ми сьогодні зібралися тут для того, щоб вкотре нагадати про тих людей, які знаходяться в полоні й не мають змоги як звичайні цивільні святкувати Великдень та інші свята. Сьогодні до мітингу також долучилися рідні зниклих безвісти на Донецькому напрямку».
Після акції мітингувальники влаштували мирну ходу, під час якої скандували: «Будь голосом полонених», «Свободу Азову», «Свободу 17 окремій танковій бригаді», «Свободу Маріупольському гарнізону».Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну