У Кривому Розі на Раді Церков пояснили, у чому полягає складність переходу з УПЦ в ПЦУ
![У Кривому Розі на Раді Церков пояснили, у чому полягає складність переходу з УПЦ в ПЦУ У Кривому Розі на Раді Церков пояснили, у чому полягає складність переходу з УПЦ в ПЦУ](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615519_c9a60ae37a15057f77c18615523c274d2243f7c3afcaa5cbb324ba8f1268ec7a1714749076.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького» з місця зібрання.
У 2014, коли прибічники "русського міру" почали атакувати Донецьку та Луганську області України, Крим -- українцям було фізично страшно. Тоді, аби підтримали вірян, місцеві священнослужителі і створили Криворізьку Раду церков.
Під час Революції Гідності на сцену щоденно виходили і католики, і протестанти, і православні, і разом молилися. Це був приклад єдності в різноманітності, адже тоді в Україні існувала сильна поляризація,:
«Був Євромайдан, Схід і Захід, російськомовні та україномовні. І нам важливо було показати, що можна тримати єдність, але залишаючи свої ідентичності. Рада народилася дуже гармонійно — у потрібний час, у потрібному місті, коли ми могли дати людям надію», — розповів один із співзасновників Криворізької Ради Церков Роман Морозов журналістці «Першого Криворізькому» на зібрані міської Ради церков.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615520_bf02ad9f2a27a2843b5cb750c5d0f6eaffebead77a6ed4406b8014f6e7777fc71714749725.jpg)
Роман Морозов розповів, що за 10 років Криворізька Рада Церков створила міцний фундамент для єдності. Священники допомагають один одному, співпрацюють в спільних заходах, конференціях, створюють нові проєкти: освітні, гуманітарні, молитовні.
«Наша єдність стає дуже міцною, бо ми розуміємо, що ми не конкуренти, не вороги, що нас набагато більше об'єднує, аніж роз'єднує. Тому я бачу в цьому прогрес, що ми рік за роком стаємо ближчими, стаємо друзями, стаємо дійсно братами», — зауважив настоятель у Парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ у Кривому Розі Іван Талайло.
Наразі головна мета Ради — боротьба проти окупантів задля перемоги України та донесення правди:
«Дуже багато священників з Московського патріархату потрапляє в кримінальні зведення, дуже багато серед них зрадників, які допомагали російській армії, дуже багато людей. Ми відкриваємо людям очі на те, що так робити не можна, це зовсім не побожно», — зазначив Талайло.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615521_bf02ad9f2a27a2843b5cb750c5d0f6eaffebead77a6ed4406b8014f6e7777fc71714749725.jpg)
За словами Романа Морозова, основна складність того, що віряни не переходять з Української Православної Церкви до Православної Церкви України, у тому, що УПЦ не маркується як Російська Православна церква або Українська православна церква Московського Патріархату.
Чимало криворіжців та криворожанок ніколи не задумувались про те, що в Україні існує церква, яка по суті не має пряме відношення до України. У інституції, якій належить більша частина релігійних споруд на території Кривого Рогу - керівництво знаходиться в Москві. І називається це Українська православна церква. Інколи люди використовують приписку "Московського патріархату". А Міністерство культури та інформаційної політики чітко називає її "Українська православна церква в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ)".
Тож Роман зауважує, що вірян(к)и, які ходять в ту чи іншу церкву, не звертають увагу на деталі. Якби було написано, що це по суті російська православна церква, сотні людей перестали б туди ходити.
Парафії ж не можуть перейти до ПЦУ через те, що храми зареєстровані на конкретну спільноту. І якщо священик захоче перейти, то він втратить храм та залишиться без заробітка.
Читайте також: 526 церков на Дніпропетровщині залишаються під московським патріархатом.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615522_bf02ad9f2a27a2843b5cb750c5d0f6eaffebead77a6ed4406b8014f6e7777fc71714749725.jpg)
Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-канала "Першого Криворізького".