В медзакладах України впроваджена ігрова система телереабілітації: як це працює
![В медзакладах України впроваджена ігрова система телереабілітації: як це працює В медзакладах України впроваджена ігрова система телереабілітації: як це працює](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615345_9e1420096ef1b693d8635c8bf706cba0779ecf2862edc1e172055d873713e6dc1714583722.jpg)
Фото: МОЗ
Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.
Платформа допомагає пацієнтам з такими захворюваннями, як:
- хвороба Альцгеймера;
- атаксія;
- розсіяний склероз;
- хвороба Паркінсона;
- травма спинного мозку;
- черепно-мозкова травма;
- інсульт.
А також людям, які отримали різні травми, контузії внаслідок поранень та вибухів, під час бойових дій.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/615344_82595d4054ed5bf151cc7698b780e223cc8778ee16e8e9f0bacc96d3b2eb84841714583743.jpg)
Пацієнт за допомогою телефону або персонального комп’ютера з вебкамерою може вчитися заново конструювати речення для відновлення когнітивної функції, або ж усвідомлено брати та перекладати предмети для відновлення моторики після травми чи інсульту.
Пацієнт виконує задані рухи в ігровій формі, а спеціальний додаток реєструє їх динаміку, враховує помилки та виводить аналітичні дані. Реабілітація може комфортно продовжуватися вдома чи у будь-якому місці. При цьому, лікар відстежує прогрес у реабілітації та надає зворотний зв?язок шляхом корекції плану лікування.
«Це приклади того, як сучасні технології дозволяють нам долати бар’єри війни та забезпечувати українців медичною допомогою, попри всі виклики», — йдеться у повідомленні.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".