Стихійна торгівля: криворіжців попереджають про штрафи
![Стихійна торгівля: криворіжців попереджають про штрафи Стихійна торгівля: криворіжців попереджають про штрафи](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/615098_c387876e84f3dc1f80158cde6585e0b8ef7d6a42d694bdbfe1878c65aee889d31714388670.jpg)
Фото: Держспоживслужба
Про це йдеться на сайті Держспоживслужби.
«Інколи така робота нагадує боротьбу з «вітряними млинами», адже на продукцію з осередків стихійної торгівлі є певний попит. Інколи мешканці вважають, що така продукція є більш «якісною», «свіжою», «вирощеною для себе» тощо. Тож попит і породжує пропозицію. Але дехто не розуміє, яку загрозу може становити споживання такої продукції», — йдеться у повідомленні.
Споживачеві необхідно розуміти:
- в першу чергу, це загроза бути отруєними недоброякісною продукцією;
- приватні особи, які реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, дизентерія, сальмонельоз тощо;
- встановити виробника зазвичай неможливо;
- особливу небезпеку становлять харчові продукти тваринного походження, оскільки при забої стан здоров’я тварин невідомий;
- умови виготовлення, зберігання, транспортування та терміни придатності також невідомі;
- умови реалізації, як правило, антисанітарні;
- якість та свіжість продукції ніхто не контролює, лабораторні дослідження не проводяться.
Швидкопсувні продукти (м'ясо та м’ясопродукти, риба, молоко та молокопродукти) потребують особливих температурних умов зберігання та реалізації, а при їхньому порушенні така продукція може становити загрозу не лише для здоров’я, але й для життя людини.
Читайте також: Ранні овочі: як криворіжцям вберегти себе від отруєнь
Необхідно розуміти, що придбання у невстановленому місті харчових продуктів у випадкової людини в умовах, що не відповідають гігієнічним вимогам та нормам, може обернутись бідою для споживача та членів його сім’ї, зокрема дітей. Досить легко опинитись на лікарняному ліжку та отримати інколи непоправну шкоду.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/615097_c387876e84f3dc1f80158cde6585e0b87553bc4480fb0ac9823fbb38f4ac6d141714388691.jpg)
За стихійну торгівлю передбачена адміністративна відповідальність.
За статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) штраф складає:
- для громадян — від 340 до 1360 гривень;
- для посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За статтею 160 КУпАП (торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях) штраф складає від 17 до 119 гривень з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.
Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладення штрафу від 102 до 255 гривень з конфіскацією предметів торгівлі.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".