Стихійна торгівля: криворіжців попереджають про штрафи

Стихійна торгівля: криворіжців попереджають про штрафи

Фото: Держспоживслужба

Спеціалісти Криворізького відділу Держпродспоживслужби спільно з представниками районних у місті рад та правоохоронних органів систематично проводяться рейди щодо недопущення несанкціонованої торгівлі на території міста. Криворіжців попереджають про штрафи, які передбачені за стихійну торгівлю.

Про це йдеться на сайті Держспоживслужби.

«Інколи така робота нагадує боротьбу з «вітряними млинами», адже на продукцію з осередків стихійної торгівлі є певний попит. Інколи мешканці вважають, що така продукція є більш «якісною», «свіжою», «вирощеною для себе» тощо. Тож попит і породжує пропозицію. Але дехто не розуміє, яку загрозу може становити споживання такої продукції», — йдеться у повідомленні.

Споживачеві необхідно розуміти:
  • в першу чергу, це загроза бути отруєними недоброякісною продукцією;
  • приватні особи, які реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, дизентерія, сальмонельоз тощо;
  • встановити виробника зазвичай неможливо;
  • особливу небезпеку становлять харчові продукти тваринного походження, оскільки при забої стан здоров’я тварин невідомий;
  • умови виготовлення, зберігання, транспортування та терміни придатності також невідомі;
  • умови реалізації, як правило, антисанітарні;
  • якість та свіжість продукції ніхто не контролює, лабораторні дослідження не проводяться.

Швидкопсувні продукти (м'ясо та м’ясопродукти, риба, молоко та молокопродукти) потребують особливих температурних умов зберігання та реалізації, а при їхньому порушенні така продукція може становити загрозу не лише для здоров’я, але й для життя людини.

Читайте також: Ранні овочі: як криворіжцям вберегти себе від отруєнь

Необхідно розуміти, що придбання у невстановленому місті харчових продуктів у випадкової людини в умовах, що не відповідають гігієнічним вимогам та нормам, може обернутись бідою для споживача та членів його сім’ї, зокрема дітей. Досить легко опинитись на лікарняному ліжку та отримати інколи непоправну шкоду.


За стихійну торгівлю передбачена адміністративна відповідальність.

За статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) штраф складає:
  • для громадян — від 340 до 1360 гривень;
  • для посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За статтею 160 КУпАП (торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях) штраф складає від 17 до 119 гривень з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладення штрафу від 102 до 255 гривень з конфіскацією предметів торгівлі.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну