З початку року на Дніпропетровщині 764 новонароджених отримали меддопомогу
Фото: freepik
Про це повідомляє Національна служба здоров'я України.
З початку 2024 року на Дніпропетровщині 764 новонароджених отримали медичну допомогу за пакетом «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках».
Безоплатна медична допомога доступна в лікарнях, які мають угоду з Національною службою здоров'я України. У Дніпропетровській області шість лікарень надають високоспеціалізовану медичну допомогу для немовлят, які народилися передчасно або зі складними патологіями. Ці медзаклади можуть забезбечити високий рівень лікування тому що мають кваліфікований персонал, сучасне обладнання та відповідну інфраструктуру, спрямовані на збереження та поліпшення здоров'я новонароджених.
Тариф на лікування у 2024 році становить 8735 грн, а до нього застосовуються відповідні коефіцієнти. Наприклад, за лікування одного новонародженого, маса якого при народженні становить 1000 - 1499 грамів, і який потребує або вентиляції легень більше 4 діб, або суттєвих хірургічних втручань, медичний заклад отримає майже 195 тисяч гривень. За лікування немовля з масою при народженні 750 - 999 грамів — майже 422 тисячі гривень, з масою меншою за 750 грамів — понад 551 тисячу гривень.
Послуги, які входять до безоплатного пакету:
- Первинний та подальший огляди в динаміці;
- Проведення інтенсивної терапії новонародженим;
- Забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду за дитиною з залученням батьків, зокрема, у відділенні інтенсивної терапії;
- Надання медичних послуг новонародженій дитині на всіх етапах лікування в закладі охорони здоров'я;
- Проведення всіх необхідних лабораторних досліджень;
- Проведення інструментальних досліджень, зокрема ультразвукового, рентгенологічного, електроенцефалографічного тощо;
- Проведення дихальної підтримки;
- Проведення (повного) парентерального харчування;
- Надання психологічної допомоги батькам;
- Забезпечення перебування матері під час лікування та виходжування її дитини у закладі, із наданням ліжко-місця;
- Забезпечення новонародженої дитини з особливими потребами спеціальними продуктами харчування;
- Забезпечення лікарськими засобами, зокрема, препаратами екзогенного легеневого сурфактанту, розчинами для парентерального харчування та кофеїном цитратом, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
Зазвичай, коли дитина народжується передчасно та потребує спеціалізованої допомоги, все необхідне вже організовано у пологовому будинку. Малюка або переводять до спеціалізованого відділення, де забезпечують медичну допомогу, або викликають неонатальну бригаду з перинатального центру.
Раніше ми писали про те, що у криворізькому кардіоцентрі запрацювало нове інфарктне відділення.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".