Рада ухвалила у першому читанні законопроект про звернення: що він передбачає

Рада ухвалила у першому читанні законопроект про звернення: що він передбачає

Фото: Перший Криворізький

Урядовий проект Закону України «Про звернення» Верховна Рада ухвалила в першому читанні.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Мета проекту — вдосконалення законодавства про звернення та його відповідність Закону України «Про адміністративну процедуру».

Проектом Закону пропонується визначити порядок реалізації права кожного звернутися до органів влади та отримати відповідь у встановлений строк, гарантовані статтею 40 Конституції України.

У проекті Закону передбачені процедури подання та розгляду звернень, права і обов’язки учасників відповідних правовідносин.

Суб’єкти розгляду звернень зобов’язані:
  • оприлюднювати на власному офіційному веб-сайті інформацію про визначену сферу повноважень, порядок подання та розгляду звернень;
  • всебічно і вчасно розглядати звернення;
  • письмово або у передбачених Законом випадках усно повідомляти суб’єкта звернення про результати розгляду його звернення;
  • інформувати суб’єкта звернення у випадку прийняття рішення про залишення звернення без розгляду у визначені цим Законом строки;
  • інформувати суб’єкта звернення про порядок оскарження ненадання відповіді на звернення або рішення про залишення звернення без розгляду.
Законом передбачено, що cуб’єкт звернення або представник суб’єкта звернення підписує письмове звернення у паперовій формі власноруч, в електронній формі – за його бажанням з використанням електронного підпису, крім випадків, передбачених законодавством.

Оновився підхід до проведення особистого прийому, зокрема передбачено можливість проводити прийом за допомогою відеоконференцзв’язку.

У проекті Закону удосконалено регулювання щодо розгляду петицій, зокрема шляхом визначення особливостей їх розгляду органом місцевого самоврядування.

Також передбачено, що суб’єкти розгляду забезпечують здійснення щорічного внутрішнього моніторингу за дотриманням вимог цього Закону, який полягає у систематичному, комплексному спостереженні, проведенні аналізу та оцінки роботи із зверненнями з метою її вдосконалення та прогнозування розвитку.

Нагадаємо, Рада ухвалила законопроєкт про прозорість органів місцевого самоврядування.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну