Російська дезінформація: як Кремль «маскує» обстріли цивільних на Донеччині та в Кривому Розі

Фото: Перший Криворізький
У відео із сурдоперекладом, який редакція «Першого Криворізького» зробила у співпраці з медіа «Новини Донбасу», ми розглянули кілька прикладів російської дезінформації, яка відображає справжні наміри окупантів.
За даними українського Центру протидії дезінформації, близько 80% ударів по цивільній інфраструктурі України наноситься навмисно російською армією. Це призводить до масової евакуації мирного населення та нищення міст, що перебувають під щоденним обстрілом.
Останні обстріли в частині Донецької області та Кривому Розі — ще один приклад реалізації цієї стратегії. Російські пропагандисти намагаються вигадати звинувачення українським військовим у нанесенні ударів по мирному населенню.
Однак об'єктивні факти свідчать про зовсім інше, саме про це ми говоримо у відео нижче. Тому що у світлі цих подій важливо протистояти маніпуляціям та підтримувати Україну у її боротьбі за мир та справедливість.
Більше про російську пропаганду та її спростування читайте у нашому спецпроєкті.
Відео: Альона Музика Олена Ситник Тадеуш Бабеуш
Редактор: Денис Шабанін
За минулий рік в Україні втричі зросла кількість лудоманів, внесених в Реєстр: хто це такі

Фото: hromadske.ua (ілюстрація)
Про це повідомляє «Перший Криворізький» із посиланням на сайт Опендатабот — сервісі моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру.
На початок березня в Реєстрі лудоманів перебуває 12 807 українців з ігровою залежністю. Упродовж минулого року Реєстр поповнився на 9 389 людей, а 1 496 – виключили через завершення строку обмеження.
Загалом з моменту створення Реєстру до нього потрапили 14 979 людей, з яких 2 172 уже виключили.

99% усіх записів у Реєстрі — це добровільні звернення. Люди самі подають заяву про самообмеження, аби на певний період закрити собі доступ до гральних закладів та участі в азартних іграх. Термін такого обмеження — від 6 місяців до 3 років.
Лише 1% — це люди, яким обмежили доступ за рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ).
За весь час існування реєстру таких рішень було 169. Майже всі вони відбулися торік — 140 рішень, А ось за рішенням суду до Реєстру не потрапила ще жодна людина.
Виправлено о 21:58. Редакція просить вибачення у читачів за неточне викладення інформації у заголовку. Мова йде про збільшення лудоманів, внесених у відповідний Реєстр. Наразі все викладено вірно.
Щоб дізнатись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Первого Криворізького".