Символ пам’яті: у Кривому Розі висадили алею сакур

Символ пам’яті: у Кривому Розі висадили алею сакур

Фото: Перший Криворізький

У криворізькому парку імені Федора Мершавцева містяни висадили алею сакур та кипариси. Екозахід ініціювали представники БФ «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу», щоб увіковічити пам’ять загиблих дітей під час війни РФ в Україні у сакурах.

За даними Офіс Генерального прокурора в Україні станом на березень 2024 року, від початку повномасштабного вторгнення РФ загинули 535 дітей та понад 1254 зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

«У японській культурі квітуча сакура – це символ відродження, а її квіти вважають хмаринками, яки можна порівняти з хмарами на небі, де знаходяться душі загиблих дітей. Саме тому ми вирішили висадити алею сакур, а біля кожного дерева запалити лампадки під час панахиди за загиблими дітьми під час повномасштабної війни російської армії в Україні», — говорить Юлія Вакуленко, представниця БФ «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу».


До екоакції долучилися понад 50 криворіжців та переселенців різного віку, які висадили 16 сакур та 14 кипарисів.


Світлана Біленець, переселенка з Херсону, яка разом з донькою висаджувала сакури, розповіла журналістам, що вони вже другий рік долучаються до подібних акцій з висадки дерев у Кривому Розі.

«Страшний час, страшна війна та ворог, який безщадно вбиває дітей і дорослих. Під час цього заходу ми увіковічили пам’ять загиблих діток у цих деревах, бо по-іншому не можна», — сказала Світлана.
Більше про висадку сакур та кипарисів дивіться у відео нижче.


Посилання скопійовано в буфер обміну