Криворожанка купила за 48 000 гривень сільський будинок у «власниці», якій він не належав

Криворожанка купила за 48 000 гривень сільський будинок у «власниці», якій він не належав

Фото: Перший Криворізький

Покупчиня придбала за 48 тисяч гривень сільський будинок у «власниці», якій він не належав. Суд Кривого Рогу зобов’язав повернути гроші ошуканій жінці.

Про це йдеться у рішенні Інгулецького суду Кривого Рогу.

Читайте також: Криворожанка самовільно зайняла чужу квартиру та встановила металеві двері: чи виселив її суд

Криворожанка домовилась купити у іншої жінки будинок за 48 000 гривень. У вересні 2020 року уклали письмовий акт купівлі-продажу. При цьому були присутні двоє жителів села, які підписались в акті.

Покупчиня зняла зі свого рахунку в Ощадбанку 48 000 гривень та передала за придбання будинку. Але отримувачка грошей відмовилась оформити продаж будинку нотаріально.

Через деякий час з`ясувалось, що вона до того ж не має правовстановлюючих документів на будинок та отримала від покупця кошти шляхом обману.

Спадкоємцем вказаного будинку виявився зовсім інший чоловік, який змінив замки та вигнав з будинку жінку, яка думала, що купила його.

У вересні 2021 року «власниця будинку» в поліції селища Олександрівка Кропивницького району Кіровоградської області написала розписку. Зобов`язалася виплачувати борг 48 000 гривень в розстрочку, по 1000 гривень щомісячно, але жодного платежу не внесла.

Постраждала зверталась до відділення поліції з приводу шахрайських дій відповідачки, але кримінальне провадження було закрито.

Жінка вказує, що передані кошти були по суті авансом та просила стягнути їх на свою користь.

Також вказувала, що такою поведінкою обвинувачена завдала їй моральної шкоди. Тому на її відшкодування просила стягнути 40 000 гривень.

Суд встановив, що жінка, яка отримала аванс за будинок, проживала в ньому без реєстрації з квітня 2011 року по вересень 2020 року. Здійснювала догляд за жінкою з інвалідністю, яка померла.

Інгулецький суд зобов’язав обвинувачену відшкодувати криворожанці:
  • 48 000 гривень авансу, внесеного за будинок;
  • 1 073,60 гривень судового збору.Посилання скопійовано в буфер обміну