Затримали громадянина Польщі, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського

Затримали громадянина Польщі, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського

Фото: lb.ua (ілюстрація)

Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора спільно з правоохоронцями Польщі викрили громадянина Польщі – російського агента. Чоловік пропонував спецслужбам РФ замах на Президента України Володимира Зеленського.

Про це йдеться на сайті СБУ.

За даними слідства, задумом фігуранта був збір та передача країні-агресору інформації про безпеку аеропорту Жешув-Ясьонка.

Це мало, серед іншого, допомогти російським спецслужбам спланувати можливий замах на Президента України Володимира Зеленського під час його перебування на території Польщі.

Співробітники СБУ та українські прокурори поінформували польських колег про можливе вчинення замаху та передали їм ключові докази у цій справі. Це відбувалося у межах надання міжнародно-правової допомоги.

Завдяки успішним діям та оперативному обміну інформацією між країнами завербованого агента спецслужб РФ вдалося ідентифікувати та затримати на території Польщі.

Польська прокуратура висунула йому звинувачення у готовності діяти на користь іноземної спецслужби, що кваліфікується за статтею 130 параграфом 3 Кримінального кодексу Республіки Польща.

18 квітня 2024 року за клопотанням польської прокуратури Окружний суд Варшави застосував щодо чоловіка запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Розслідування проводить Агентство внутрішньої безпеки під наглядом Національної прокуратури Польщі. Слідчі дії тривають.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну