На 7% зросло споживання електроенергії через похолодання: як допомогти енергосистемі України

На 7% зросло споживання електроенергії через похолодання: як допомогти енергосистемі України

Фото: Перший Криворізький

В Україні через похолодання зросло споживання електроенергії, яке від ранку перевищує вчорашній рівень на майже 7%. Криворіжцям радять прості дії, які допоможуть заощадити електроенегію.

Про це йдеться у Telegram Укренерго.

Читайте також: Дощі та заморозки: в Україну йде циклон із Скандинавії

Із подовженням світлового дня збільшився період активного споживання електроенергії. Якщо раніше період основного навантаження на енергосистему тривав з 09:00 до 19:00, то тепер він – з 09:00 до 22:00.

Від ранку споживання перевищує вчорашній рівень на майже 7%. Це створює додаткове навантаження на електростанції - необхідно додатково увімкнути одразу 3 блоки на теплових електростанціях.

Але після трьох російських масованих атак такої можливості немає – теплові електростанції є однією з основних цілей збройних ударів росіян. Імпорту, який є нормальним ринковим засобом покриття дефіциту в енергосистемі, сьогодні майже вдвічі менше.

Підтримати безпечну роботу енергосистеми поможуть прості дії:
  • не вмикайте обігрівачі та кондиціонери з 19:00 до 22:00;
  • не користуйтеся одночасно кількома потужними електроприладами: пральною машиною, пилосмоком, бойлером, електроплитою, чайником та багато інших;
  • вимкніть зайве освітлення та електроприлади.

Бізнес та промисловість також закликають до економії:
  • просять зменшити освітлення реклами, вітрин, вивісок, гірлянд, особливо у вечірні години з 19.00 до 22.00;
  • переглянути виробничі процеси з урахуванням ощадливого споживання електрики.Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну