13 відділень реабілітації працює в кластерних та надкластерних лікарнях Дніпропетровщини
Фото: МОЗ
Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров'я України.
Такі відділення — це сучасні безбар?єрні простори, де є всі умови для реабілітації, а висококваліфікована команда фахівців працює за сучасними практиками доказової реабілітації.
За основу моделі взяли ізраїльський досвід. Враховуючи потреби цивільних та військових, відділення не втратить свою актуальність й після війни.
Так, передбачено, що кожна кластерна та надкластерна лікарня повинна мати власне стаціонарне реабілітаційне відділення на 30-60 ліжок. Загалом в Україні створять 5 200 ліжок, що дозволить щорічно надавати послуги для понад 126 тисяч пацієнтів.
«Також передбачено створення 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня, які орієнтовані на пацієнтів із травмами грудного відділу хребта та нижче, людей, які потребують психологічного відновлення, апалічних пацієнтів, людей із шийною травмою та ін. Ще 5 реабілітаційних центрів, розрахованих на 200 ліжок кожен, запустить Міністерство оборони», — йдеться на сайті.
У результаті ця модель передбачає створення більше 7 000 ліжок для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення.
Якщо порівняти з початком 2022 року, коли в день могли приймати 3 тисячі пацієнтів по всій Україні, то у 2024 цей показник склав більше 9 тисяч.
Зараз у Дніпропетровській області створили 13 таких відділень, планується ще 5. Завдяки тому, що всі вони мають контракт з Національна служба здоров'я України, то послуги є безоплатними.
Читайте також: Електронному рецепту – 5 років: скільки пацієнтів скористалися програмою.