Переведення годинників на літній час 2024: поради для криворіжців

Переведення годинників на літній час 2024: поради для криворіжців

Фото: Перший Криворізький

Двічі на рік в Україні традиційно переводять стрілки годинника – на «літній» час і на «зимовий».

В Україні перехід на літній час зазвичай відбувається в останню неділю березня. У 2024 році це буде в ніч з 30 на 31 березня о 3:00.

Годинник переводять у вихідний, щоб дати можливість адаптуватися до нового часу. Під час переходу на літній час годинник переводять на 1 годину вперед, з 3:00 на 4:00.

Сучасна техніка, така як комп’ютери та смартфони, автоматично переходять на новий час, в той час, як кнопкові телефони та механічні годинники потребують ручного переведення.

Верховна Рада України намагалася кілька разів обговорити питання щодо скасування переходу на літній і зимовий час разом з громадськими лідерами, але ця ініціатива залишається без вирішення.

Майже 70 країн світу переходять на літній і зимовий час двічі на рік. Також 135 країн світу або ніколи не використовували цю практику, або відмовилися від неї.

Як адаптуватися до переведення годинника

Перехід на літній час виявляється складнішим, ніж перехід на зимовий, хоча обидва випадки можуть негативно позначитися на здоров'ї через порушення біоритмів організму людини.

Після переходу на літній час необхідно буде вставати і лягати спати на 1 годину раніше. Однак переведення годинників має декілька небезпечних наслідків:
  • зростає захворюваність організму;
  • збільшується ризик інфарктів, гіпертонічних кризів; помічено, що в адаптаційний період зростає кількість викликів швидкої допомоги через проблеми з серцем;
  • збільшується кількість ДТП;
  • зростає кількість спроб суїцидів;
  • також перехід на літній час може негативно вплинути на дітей і школярів.
Поради для зменшення негативного впливу на організм при переведенні годинника.

Лягати спати раніше

Щоб зменшити його негативний вплив, слід намагатися кілька днів до 31 березня лягати спати та вставати раніше, ніж зазвичай, наприклад, спочатку на 15 хвилин, потім на 30, 45 хвилин. Такий поступовий перехід зробить адаптацію менш відчутною, а це може сприяти плавному переходу на літній час без серйозних наслідків.

Не їсти на вечерю вуглеводи

Борошняні та солодкі продукти на вечерю — не дуже хороше рішення, оскільки до ранку це може обернутися так званим "вуглеводним похміллям". Вся справа в тому, що процес перетравлення таких вуглеводів досить складний, і вночі організм не зможе повністю розслабитися.

Перевантаженому адаптацією організму доведеться ще витрачати сили на боротьбу з наслідками цукрової інтоксикації.

Засинати в тиші

Згадайте, як часто ви засинаєте, включаючи собі відео або музику на фоні. Це згубно позначається на організмі і самопочутті, адже мозок все ще продовжує сприймати інформацію. Щоб прибрати це джерело стресу для організму, постарайтеся забезпечити тишу і зменшити освітлення в спальні.

Для цього вимикайте телевізор, смартфон, годинник та інші девайси за 30 хвилин до сну або взагалі приберіть їх із зони комфорту. Ця порада, до речі, актуальна не тільки під час адаптації організму до сезонного переведення годинників.

Підтримати імунітет

Імунна система після зими досить ослаблена, тому організм відчуває навантаження навіть без переведення годинників. Отже, потрібно себе якось підживлювати. Це може бути курс вітамінів, але тільки після консультації з лікарем.

Найпростіше в даній ситуації — нормалізувати свій раціон. Якщо немає проблем з шлунково-кишковим трактом, то досить просто збалансовано харчуватися, додати побільше фруктів і виключити фастфуд.

Посилання скопійовано в буфер обміну