ЗАЕС знову на межі блекауту

ЗАЕС знову на межі блекауту

Фото: uk.wikipedia.org

Сьогодні, 22 березня, під час масштабної ракетної атаки на Україну о 05:10 ранку відключилася зовнішня повітряна лінія ПЛ-750кВ «Дніпровська», що з'єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із об’єднаною енергосистемою України.

Про це повідомляється в офіційному telegram- каналі «Енергоатом».

Раніше ми писали про те, що в ніч на 22 березня російська армія здійснила чергову масовану атаку на Україну.

Наразі найбільша у Європі атомна електростанція з'єднана з українською енергосистемою лише лінією електропередачі ПЛ-330кВ «Запорізька ТЕС — Феросплавна».

Цю лінію нещодавно відремонтовали українські енергетики, бо вона не працювала протягом тривалого часу через пошкодження внаслідок ворожих обстрілів.

Очільник Енергоатома Петро Котін сказав:
«Така ситуація вкрай небезпечна і загрожує настанням аварійної ситуації. Якщо відключиться остання лінія зв'язку з вітчизняною енергомережею, ЗАЕС опиниться в черговому блекауті, що є важким порушенням умов безпечної експлуатації станції».
Він вчергове зауважив, що Запорізька атомна електростанція має негайно перейти під повний контроль України, її законного оператора – Енергоатома, а Росія повинна вивести зі станції своїх військових та військову техніку.

Від початку російської окупації Запорізька АЕС вже пережила вісім повних блекаутів та один частковий – із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. У разі їх відмови це загрожує розвитком ядерної та радіаційної аварії.

Нагадаємо, що У Кривому Розі введуть графіки аварійного відключення електроенергії.

Посилання скопійовано в буфер обміну