ЗАЕС знову на межі блекауту
![ЗАЕС знову на межі блекауту ЗАЕС знову на межі блекауту](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/214f451a/611581_f0d317e27e16e6109ac1df4ce0d54aca8ed965718c0443b4b18d7b51d9f173e11711085192.jpg)
Фото: uk.wikipedia.org
Про це повідомляється в офіційному telegram- каналі «Енергоатом».
Раніше ми писали про те, що в ніч на 22 березня російська армія здійснила чергову масовану атаку на Україну.
Наразі найбільша у Європі атомна електростанція з'єднана з українською енергосистемою лише лінією електропередачі ПЛ-330кВ «Запорізька ТЕС — Феросплавна».
Цю лінію нещодавно відремонтовали українські енергетики, бо вона не працювала протягом тривалого часу через пошкодження внаслідок ворожих обстрілів.
Очільник Енергоатома Петро Котін сказав:
«Така ситуація вкрай небезпечна і загрожує настанням аварійної ситуації. Якщо відключиться остання лінія зв'язку з вітчизняною енергомережею, ЗАЕС опиниться в черговому блекауті, що є важким порушенням умов безпечної експлуатації станції».Він вчергове зауважив, що Запорізька атомна електростанція має негайно перейти під повний контроль України, її законного оператора – Енергоатома, а Росія повинна вивести зі станції своїх військових та військову техніку.
Від початку російської окупації Запорізька АЕС вже пережила вісім повних блекаутів та один частковий – із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. У разі їх відмови це загрожує розвитком ядерної та радіаційної аварії.
Нагадаємо, що У Кривому Розі введуть графіки аварійного відключення електроенергії.