ТитаниUA: на Дніпропетровщині презентували масштабний проєкт для ветеранів
Фото: Дніпропетровська ОВА
Про це йдеться на сайті Дніпропетровської обласної військової адміністрації.
Мета проєкту — надихнути героїв не здаватися та рухатися вперед; підвищити повагу суспільства до демобілізованих та виховати суспільство, гідне Героїв.
У рамках цього проєкту передбачені наступні комплексні заходи:
- медична, фізична та спортивна реабілітації воїнів;
- ініціативи, що сприятимуть поверненню ветеранів у всі сфери життя;
- ветерани працюватимуть із побратимами, їхніми родинами та дітьми;
- освітні програми для виховання шанобливого ставлення до Героїв.
«Рівний – рівному. За таким принципом створювали новий проєкт. Він для ветеранів цієї війни, про них і за їхньої участі. Навколо ТитаниUA об'єднаємо воїнів. Тих, які пройшли бойове пекло. Важкі поранення. Ампутації. Та, долаючи виснажливий біль, не здалися. Вони стануть амбасадорами змін у житті демобілізованих. Їхніми провідниками на шляху відновлення. Поділяться власним досвідом. Підтримають. Бо краще не зрозуміє ніхто», — сказав голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації та ініціатор проєкту Сергій Лисак.
Першим амбасадором проєкту став Максим Козорог, який захищав країну з 2014 році. Він отримав важке поранення та переніс ампутацію. Після чого на нього чекав довгий шлях реабілітації та адаптації до мирного життя.
«Найважче було повернутися у соціум. Коли ти декілька років на війні, міняється твій психологічний стан, відношення до людей. Важко прийняти мирне становище. Такі проєкти як ТитаниUA допомагають воїнам. Бо це взаємодія та спілкування рівний з рівними. Тоді шлях відновлення скорочується», — додав Максим Козорог.
Ветерани пройдуть спеціальні тренінги, під час яких здобудуть навички спілкування з побратимами, які тільки почали лікування чи реабілітацію, та з їхніми родинами та дітьми. Після чого вони будуть ділитися з щойно демобілізованими своїм досвідом.
«У ветеранів та цивільних навіть частини головного мозку інші працюють. Це анатомія. Тому маємо одним пояснити, як соціалізуватися. А іншим – як спілкуватися з демобілізованими. І важливо дати цим воїнам майданчик, де вони відчуватимуть себе гідно», — розповів капітан, військовий психолог Андрій Козінчук.
Нагадаємо, Криворізьких тероборонівців нагородили особистими відзнаками за хоробрість та мужність.