Комуналка та пенсії: через що ще судилися українці у 2023 році
![Комуналка та пенсії: через що ще судилися українці у 2023 році Комуналка та пенсії: через що ще судилися українці у 2023 році](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/214f451a/610370_9b3a5e5d36056954d4eacbdad9d29aa9d0d399804332a46131b3501ac208877d1710943403.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Про це йдеться на сайті OpenData.
Торік загальна кількість відкритих судових справ майже на 46% перевищила показники 2022 року — понад 2,1 мільйони. Найбільше зросли адміністративні та цивільні справи — на 41% та 65% відповідно.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/214f451a/610365_64fa7134266b5c5f7d1018057aecd52c29b925ec4784edb48175af9eeabdaab11710943028.jpg)
У судах найбільше розглядали цивільні правочини. Серед них найчастіше трапляються справи:
- про борги за комуналку — 321 тисяча;
- розірвання шлюбу — 121 тисяча.
Загалом, суди за комуналку є багаторічним впевненим лідером серед усіх судових процесів.
Більш ніж 80 тисяч цивільних справ — це суди через кредити.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/214f451a/610366_64fa7134266b5c5f7d1018057aecd52c2504fd6ef6914071778b1317933030d91710943095.jpg)
В адміністративних справах найчастіше до суду зверталися з приводу пенсій — майже 319 тисяч справ. Варто зазначити, що 10% від усіх адміністративних справ стосувалися позовів щодо пенсійного страхування «чорнобильців».
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/214f451a/610367_64fa7134266b5c5f7d1018057aecd52c49a6f0e1652239a01c8b0a37845c2f071710943150.jpg)
Господарські спори — це невирішені проблеми бізнесу, передані на розсуд суду. Проте у загальному масиві справ такі тяжби не потрапляють навіть у топ-10.
Перше та друге місця у господарських судах у 2023 році посідали справи наказного провадження — майже 10 тисяч, позови щодо поставок товарів, робіт, послуг — близько 10 тисяч. та поставок енергоносіїв — майже 7 тисяч.
Кількість справ про банкрутство людей росте рік до року. 1,2 тисяч таких проваджень відкрили в судах торік. Подібні справи є відносно новим явищем: вперше в Україні «звичайна людина» була визнана банкрутом наприкінці 2019 року.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/214f451a/610368_64fa7134266b5c5f7d1018057aecd52c5fb995ae82877e0c7ad6fdbc3b78e5a41710943222.jpg)
Серед кримінальних проваджень торік переважали крадіжки — 30 тисяч. Привертають увагу справи про скасування арешту майна — понад 15 тисяч, та про наркотики без мети збуту — 14,5 тисяч.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/214f451a/610369_84b8d4b14a9a18e1ef1049698ba125b1e16f95fb476dd878b6558e9967e2d7b01710943285.jpg)