У Раді пропонують вдесятеро збільшити допомогу в разі народження дитини

У Раді пропонують вдесятеро збільшити допомогу в разі народження дитини

Фото: Freepik (ілюстрація)

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №11072, яким пропонують збільшити розмір допомоги в разі народження дитини від 41 тисячі 280 гривень до понад 384 тисяч гривень.

Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" щодо розміру допомоги при народженні (усиновленні) дитини та встановлення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку".

"Протягом останніх років в Україні спостерігається скорочення народжуваності. Загалом за останні десять років народжуваність в Україні скоротилася на 40%. Причиною скорочення народжуваності є багато факторів, проте одним із головних залишається низький рівень допомоги при народженні дитини, а також воєнні дії на території України внаслідок збройної агресії країни-терористки Росії", – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Також пропонується прив’язати розрахунок допомоги в разі народження дитини до розміру прожиткового мінімуму, встановленого на період появи дитини на світ.

Якщо документ ухвалять, то в разі народження першої дитини держава має надавати допомогу в розмірі, що дорівнює 150 розмірам прожиткового мінімуму. Станом на березень це 384,5 тисяч гривень.

В разі народження другої дитини суму допомоги пропонують встановити у розмірі, що дорівнює 100 прожитковим мінімумам – 256,3 тисяч гривень.

На третю і кожну наступну дитину пропонована допомога передбачена в розмірі, що дорівнює 50 прожитковим мінімумам – по 128,2 тисяч гривень.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну