Героя оскароносного фільму «20 днів у Маріуполі» рятували у Дніпрі

Героя оскароносного фільму «20 днів у Маріуполі» рятували у Дніпрі

Фото: Дніпропетровська ОВА

Звільнення з-під завалів 15-річного Івана Повненького та подальше його лікування у Дніпрі автори зафіксували у фільмі «20 днів у Маріуполі».

Про це йдеться на сайті Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

Нагадаємо, Україна отримала Оскар 2024 за документальну стрічку «20 днів у Маріуполі».

Рятувальникам знадобилося декілька годин для того, щоб підняти залізобетонні плити з ніг Івана. Потім його відправили до лікарні та евакуювали до Дніпра, де медики зробили все можливе для цого порятунку. Нині хлопець лікується в Штатах.


Історія родини Повненьких – одна з тих, що увійшла до оскароносного документального фільму «20 днів у Маріуполі». Її герої — Максим, Майя та 15-річний Іван.

У пожежну частину, де працював чоловік, 10 березня 2022 року поцілив ворог. У цей момент сім’я знаходилася на четвертому поверсі будівлі.

«З нами також був мій колега. Ми всі опинилися під завалами. Він загинув одразу. Нас з дружиною врятували, діставши першими. А Ваніни ноги й ліву руку затисли плити. Потрібен був кран, аби їх підняти. На це знадобилося кілька годин», – згадує Максим Повненький.


Весь цей час чоловік був поряд із сином. Тримав за руку, разом планували майбутнє. Як кататимуться на велосипеді. Довкола продовжувалися обстріли. Коли хлопця деблокували, відвезли на операцію до маріупольської лікарні. За кілька днів ліки там почали закінчуватися і родина прийняла рішення вирушати до Дніпра.

«Вони приїхали до нас на понівеченому обстрілами джипі. Хлопець був «важкий», з розтрощеними ногами. Була загроза ампутації. Ми зробили все можливе. Й далі організували евакуацію закордон. Одну із перших в країні від початку повномасштабного вторгнення. Зрештою кінцівки вдалося врятувати. А американські лікарі високо оцінили роботу маріупольських та дніпровських колег», – розповів генеральний директор Регіонального медичного центру родинного здоров’я Олексій Власов.

Зараз Іван продовжує лікування в Америці. Попереду на нього чекають декілька операцій. Але він вже має успіхи – може самостійно зробити кілька кроків. А Максим вірить, що вони з сином ще обов’язково, як колись, проїдуться на велосипедах.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну