Чиновники зможуть подавати електронні декларації у Дії
![Чиновники зможуть подавати електронні декларації у Дії Чиновники зможуть подавати електронні декларації у Дії](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/214f451a/609305_e4a7c833880a60990fdf5b0636a379e9c842014e6749385232f798a9781fa3a71709895542.jpg)
Фото: Михайло Федоров
Про це повідомив віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.
При оформленні декларації посадовець має внести інформацію не лише про себе, але й про своїх членів сім?ї.
Раніше родичам доводилося шукати та збирати документацію про нерухомості, машини, та інші активи, а також замовляти відомості про доходи. Тепер цей процес зводиться до кількох кліків у Дії. Ті, хто подають декларації, завдяки порталу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), може вислати запит на Дію для членів родини. Після підтвердження членом сім'ї в Дії НАЗК збере інформацію про його активи й доходи з реєстрів та одразу передасть декларанту у формі, як потрібно вказувати в декларації.
Це не єдина спільна послуга Дії з НАЗК. Електронне декларування — це про підзвітність і відповідальність посадовців. Взаємодія між реєстрами робить процес декларування прозорим, зручним та автоматичним. Відкриті дані, відкриті декларації — основа антикорупційної роботи влади.
Декларації народних депутатів та міських чиновників редакція Першого Криворізького висвітлює у спецпроєкті «Е-декларації».
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".