На Дніпропетровщині у патронатних родинах виховують понад 70 дітей

На Дніпропетровщині у патронатних родинах виховують понад 70 дітей

Фото: Дніпропетровська ОВА

Більш ніж 70 дітей на Дніпропетровщині виховують патронатні родини. В області таких 27. Вони опікуються хлопцями і дівчатами, які потрапили в скрутні обставини.

Про це повідомляється в обласній військовій адміністрації.

Цього року в області вже створили нову патронатну родину, і тепер загалом їх 27. Вони допомагають вихованцям пережити скрутні часи. Згодом дітей направлять на усиновлення чи в будинки сімейного типу. А якщо зміняться обставини – повернуть до біологічних батьків.

Кілька років тому патронатну родину створили Оксана та Сергій з Новомосковського району.


«Спочатку до нас приїхали дві дівчинки – 6 і 14 років. Це було напередодні першого дзвоника. Терміново збирали їх до школи. Тоді відчули такий шквал емоцій! Було складно, але ми адаптувалися,– ділиться патронатна вихователька Оксана. – Я з ранніх років мріяла опікуватися малечею. Виховання — це моє покликання».
Загалом родина прийняла під патронат 18 дітей. Більшість вже повернулися до рідних батьків або їх всиновили інші сім’ї. А п’ятьох подружжя виховує зараз.

Разом з хлопцями і дівчатами, яких взяли під опіку. У великій сім’ї діють правила, які допомагають підтримувати порядок. Завдяки їм, кажуть, складностей не виникає.

«Діти дуже швидко змінюються.Навчаються побутовим речам. Згодом розуміють – всі настанови працюють тільки на користь», – зізнається Сергій.


Дотримується їх і 17-річний Андрій. Хлопець навчається в 10 класі. Полюбляє грати у футбол та малювати. Мріє стати зварювальником, аби після війни відбудовувати країну. Свої сили вже випробував, коли ставили нові ворота.

«Вдома мене підтримують. Пояснюють, якщо в школі щось не зрозумів. Я заглиблююсь в технічні науки. Вчу фізику», – розповів Андрій.

Патронатна родина може в будь-який момент тимчасово прихистити дитину, яка опинилася в скрутних обставинах. Наприклад, пережила жорстокість в сім’ї, втратила батьків або вони важко захворіли й не можуть доглядати за малечею.

Щоб створити таку сім’ю, потрібно звернутися до Служби у справах дітей за місцем проживання.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну