На Дніпропетровщині у патронатних родинах виховують понад 70 дітей
![На Дніпропетровщині у патронатних родинах виховують понад 70 дітей На Дніпропетровщині у патронатних родинах виховують понад 70 дітей](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608301_3f7bd196eb4a707ab8c877667c649c33b282a57438760204e4a8551e557ced881708700528.jpg)
Фото: Дніпропетровська ОВА
Про це повідомляється в обласній військовій адміністрації.
Цього року в області вже створили нову патронатну родину, і тепер загалом їх 27. Вони допомагають вихованцям пережити скрутні часи. Згодом дітей направлять на усиновлення чи в будинки сімейного типу. А якщо зміняться обставини – повернуть до біологічних батьків.
Кілька років тому патронатну родину створили Оксана та Сергій з Новомосковського району.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608300_3f7bd196eb4a707ab8c877667c649c33590534_6b7f14686c1860b87e224243b8d08fd11708700518.jpg)
«Спочатку до нас приїхали дві дівчинки – 6 і 14 років. Це було напередодні першого дзвоника. Терміново збирали їх до школи. Тоді відчули такий шквал емоцій! Було складно, але ми адаптувалися,– ділиться патронатна вихователька Оксана. – Я з ранніх років мріяла опікуватися малечею. Виховання — це моє покликання».Загалом родина прийняла під патронат 18 дітей. Більшість вже повернулися до рідних батьків або їх всиновили інші сім’ї. А п’ятьох подружжя виховує зараз.
Разом з хлопцями і дівчатами, яких взяли під опіку. У великій сім’ї діють правила, які допомагають підтримувати порядок. Завдяки їм, кажуть, складностей не виникає.
«Діти дуже швидко змінюються.Навчаються побутовим речам. Згодом розуміють – всі настанови працюють тільки на користь», – зізнається Сергій.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608299_4be5324b6508e6b68f7fe30d40e2280e590536_01e35f826b4b87abc2e2430849d1918d1708700519.jpg)
Дотримується їх і 17-річний Андрій. Хлопець навчається в 10 класі. Полюбляє грати у футбол та малювати. Мріє стати зварювальником, аби після війни відбудовувати країну. Свої сили вже випробував, коли ставили нові ворота.
«Вдома мене підтримують. Пояснюють, якщо в школі щось не зрозумів. Я заглиблююсь в технічні науки. Вчу фізику», – розповів Андрій.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608298_4be5324b6508e6b68f7fe30d40e2280e590537_01e35f826b4b87abc2e2430849d1918d1708700519.jpg)
Патронатна родина може в будь-який момент тимчасово прихистити дитину, яка опинилася в скрутних обставинах. Наприклад, пережила жорстокість в сім’ї, втратила батьків або вони важко захворіли й не можуть доглядати за малечею.
Щоб створити таку сім’ю, потрібно звернутися до Служби у справах дітей за місцем проживання.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".