У Дніпропетровському будинку-інтернаті виявили ряд порушень: що змінилося за пів року
![У Дніпропетровському будинку-інтернаті виявили ряд порушень: що змінилося за пів року У Дніпропетровському будинку-інтернаті виявили ряд порушень: що змінилося за пів року](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/607781_416284796ad6808aea64aa991649f0750e0f5bb54c678b05119a7b84ff90df881708247366.jpg)
Фото: Омбудсман Дмитро Лубінець
Про це в телеефірі повідомив представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини на Дніпропетровщині Михайло Карпенко.
"У цьому закладі дітей зв’язували, діти перебували без надання медичної допомоги. Пояснення було одне - не вистачає рук, не вистачає сил. Після нашого моніторингового візиту, листів до ОВА, в обласну раду, міністерства на сьогодні частину дітей перемістили. Покращилися умови, додався персонал, зокрема лікарі, яких не було, в тому числі й для надання психологічної допомоги. Тобто відбулося покращення, і процес ще триває", — розповів Карпенко.
Нагадаємо, що у Дніпропетровському будинку інтернаті виявили ряд порушень, зокрема факти фізичного обмеження вихованців. Одна дитина навіть була прив'язана до ліжка.
Персонал закладу у доповідних записках пояснював травми у підопічних самопошкоджуючою поведінкою та падінням з ліжок.
Деякі діти потребували термінового санітарно-гігієнічного догляду, мали забруднену постіль, зношений одяг; не дотримувалися норми площі на дитину; окремі приміщення потребували негайного ремонту.
Зазначається, що на момент перевірки в закладі перебували 22 дитини та 53 повнолітні підопічні.