«Зливав» росіянам інформацію для прориву оборони Києва у 2022 році: СБУ затримала підозрюваного

«Зливав» росіянам інформацію для прориву оборони Києва у 2022 році: СБУ затримала підозрюваного

Фото: Перший Криворізький

Служба безпеки затримала у Києві «сплячого» агента ФСБ, якого підозрюють у «зливанні» росіянам інформації для прориву оборони Києва у 2022 році.

Про це йдеться на сайті СБУ.

У перші дні повномасштабного вторгнення він збирав розвіддані для РФ, а коли зрозумів, що вони не зможуть захопити столицю України, – «заліг на дно» і намагався уникнути правосуддя.

За даними слідства, протягом лютого-березня 2022 року він виконував завдання щодо виявлення місць базування українських захисників, які брали участь у боях за Київ.

Насамперед ворога цікавили опорні пункти і вогневі позиції бійців Центру спеціальних операцій «А» СБУ на території та околицях міста.

Для збирання розвідданих чоловік у проміжках між комендантськими годинами обходив вулиці мегаполіса під виглядом пересічного громадянина.

На місцевості він намагався приховано зафіксувати максимум локацій українських оборонців для підготовки відповідного «звіту» до ФСБ.

Серед масиву інформації окупанти сподівались ідентифікувати бойові позиції українських спецпризначенців, щоб завдати по них прицільні повітряні удари.

Однак агресору не вдалося реалізувати свої плани. Коли росіяни зрозуміли, що швидко захопити Київ їм не вдасться, зловмисник на тривалий час «заліг на дно» та «згорнув» свою розвідувальну активність, щоб уникнути викриття.

СБУ затримала підозрюваного

Згодом фігурант знову вийшов на дистанційний зв'язок з російським «куратором» і отримав від нього нові завдання.

Цього разу ворожий агент мав активно поширювати у соцмережах тези кремлівської пропаганди, завуальовані під «загальні настрої» мешканців Київщини.

Встановили, що у дописах на власній сторінці у Facebookчоловік вихваляв окупантів та закликав до захоплення столичного регіону України.

Під час обшуків виявили комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами його розвідувально-підривної діяльності на користь країни-агресора.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України.

Йому загрожує довічне ув’язнення.

Посилання скопійовано в буфер обміну