Чи доступний відремонтований басейн у Кривому Розі для людей з інвалідністю
Фото: ГО "Рух без меж"
Про це повідомляє громадська організація “Рух без меж” у Facebook.
Капітальний ремонт Палацу водних видів спорту почали у 2016 році. На той момент у державних будівельних нормах не було обов’язкового пункту інклюзивності. Тому під час ремонту басейну не врахували умови для людей з інвалідністю.
У 2021 році громадська організація «Рух без меж» відвідала басейн, щоб перевірити поточний результат ремонту. Та у разі чого запропонувати корективи, щоб їх внесли до завершення ремонту.
Під час огляду виявлено:
- хороший пандус;
- при вході до Палацу кнопка для людей з інвалідністю встановлена зависоко;
- у вбиральнях немає дзеркал, але зазвичай їх вішають на рівні прямоходячої людини;
- у вбиральні туалет та умивальник неправильно, незручно розташовані;
- у вбиральні кнопка допомоги розташована делеко від туалету;
- для людей з інвалідністю передбачена тільки мала чаша, велика – ні;
- сам басейн не має відповідного обладнання.
«Басейн не пристосований для людей з інвалідністю зовсім. Вбиральня зроблена з порушенням норм. Пандус на вході добрий, нормальний. Можна прийти походити по першому поверху. Все».
Наразі суд вирішив, що Палац водних видів спорту в Кривому Розі не порушує закони щодо доступності для осіб з інвалідністю. Суд не підтримав позов, оскільки будівлю не можна адаптувати повністю через її особливості.
Експертний звіт підтверджує, що проект відповідає вимогам для доступу маломобільних груп населення.
В 2022 році Металургійний відділ освіти подав відзив на позов із додатками, включаючи експертний звіт від «Кривбаспроект», який підписаний 6 експертами.
У звіті зазначено, що проектна документація відповідає вимогам створення комфортного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.