Біль об`єднує: у Кривому Розі на мітинг вийшли родичі полонених військових
![Біль об`єднує: у Кривому Розі на мітинг вийшли родичі полонених військових Біль об`єднує: у Кривому Розі на мітинг вийшли родичі полонених військових](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/607224_1b09f36614ef90d7b771b8def9c7b4201e111db8bd3b5dfe737b547703ac1cb51707658368.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Про це «Першому Криворізькому» з місця події розповіла журналістка редакції.
Двоє військовослужбовців, що зараз на реабілітації, прийшли на підтримку своїх побратимів, що знаходяться в полоні. Вони кажуть, що багато їх друзів знаходяться зараз в полоні, і вони розуміють як це складно, тому вийшли на цей мітинг.
«Я дружина полоненого Анастасія, мій чоловік Максим Гермак в полоні знаходиться вже майже два роки. 8 лютого 2021 року він з частиною 3011 поїхали в Маріуполь, 24 вже почалась війна і в квітні їх взяли в полон. Ми зараз знаходимося на мітингу в підтримку полонених, щоб їх скоріше звільнили, тому що вони вже дуже довго знаходяться в полоні і приїжджають в дуже тяжкому стані. Якщо видимих пошкоджень немає, то морально вони дуже травмовані. Тому ми мітингуємо, просимо нашу владу, щоб вони скоріше щось робили, сприяли обміну наших рідних.» — каже мітингувальниця, що прийшла зі своєю сестрою,яка відзначає, що збиратися на мітинги важливо тому що так можна вплинути на скоріше повернення нашиї захисників.
![мітингувальниці мітингувальниці](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/607222_d9e4b90c205c9c9352b121836d7c2ff0589538_751ff0735b97a7b66a488f2d8e65129f1707658382.jpg)
«Ми всі повинні бути волосом полонених. Вони захищають нас, і ми намагаємось визволити їх, виходячи на мітинги і говорячи про те, що дуже багато наших рідних досі знаходиться в полоні. Це важливо для всіх, навіть для тих, хто ще воює, для тих, хто ще навчається бойовому мистецтву. Важливо знати, що тебе завжди будуть захищати і держава, і твої рідні.» — каже ще одна мітингувальниця.
![мітингувальниця мітингувальниця](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/607221_d9e4b90c205c9c9352b121836d7c2ff0589537_751ff0735b97a7b66a488f2d8e65129f1707658382.jpg)
Оксана Латанська, Голова Організації “Сталева Гвардія Кривого Рогу” розповіла про мітинг: «Акцію проводять спільно родини азовців і громадська організація «Сталева гвардія Кривого Рогу». Сьогодні вперше долучилися представники інших підрозділів з інших напрямків, не лише Маріупольського. Якщо раніше тут стояли лише рідні Маріупольського гарнізону, то зараз долучилися рідні 53-ї бригади, 57-ї бригади. Люди мають розуміти, що це проблема глобальна. Це загальний біль багатьох. Бо під Бахмутом так само люди потрапляли у полон дуже багато, на Херсонщині, на Харківщині,в принципі, скрізь, де ведуться бойові дії. Тому біль об'єднує. Кривий Ріг – це чи не єдине місто України, де цим болем переймаються спільно, не по підрозділах. На жаль, сьогодні не змогли прийти родини танкістів, які також з нами завжди, і родини морпіхів. Одного криворізького морпіха звільнили з полону на цьому тижні, і я думаю, що рідні там з ним поруч, тому зараз їх тут немає. Але зазвичай об'єднуємо усіх. Мета акції насамперед – нагадати суспільству про військовополонених, а суспільство – це своєрідний спосіб тиску на владу. Тому що якщо суспільство пам'ятає про своїх героїв, які виконали свій військовий обов'язок і опинилися у полоні, то влада буде змушена реагувати на такі постійні нагадування з боку суспільства. Тому треба розуміти, кому ми завдячуємо тим, що Кривий Ріг стоїть, що інші міста України мирні, що люди можуть сидіти у кав'ярнях, ходити мирними вулицями, а не жити, як виживають зараз численні виживші мешканці Маріуполя, Бахмута, інших міст, де прийшов руський мир».
![мітингувальниця мітингувальниця](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/607223_1b09f36614ef90d7b771b8def9c7b420589539_751ff0735b97a7b66a488f2d8e65129f1707658382.jpg)