Без корупції, паперу та вихідних: в Міндовкіллі розповіли, якою буде цифровізація довкілля у 2024 році

Без корупції, паперу та вихідних: в Міндовкіллі розповіли, якою буде цифровізація довкілля у 2024 році

Фото: Перший Криворізький

Завдяки платформі ЕкоСистема на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України вже зекономлено 7,5 мільйонів аркушів паперу або врятовано близько однієї тисячі дерев. Через відсутність потреби чекати на друковані листи з відповідями підприємці заощадили 2 мільйони 850 тисяч днів, а ще 300 тисяч літрів бензину, які раніше витрачали на доставку до державних органів звітів і проєктів. Про це на Міжнародному довкіллєвому форумі «United for Nature. Agenda for Ukraine» розповіла директорка Департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля Євгенія Попович, пишуть на офіційному сайті Міністерства.

«2024 рік стане роком оновлення для ЕкоСистеми. Плануємо впровадити нові сервіси для бізнесу в режимі OverYou, а для органів, які видають дозвільні документи, система працюватиме в режимі OverAll. Також буде побудована BI система, тобто набір інструментів та програм, які збирають дані з різних джерел, обробляють їх та видають в узагальненому вигляді», – сказала під час форуму Євгенія Попович.

Сьогодні у розділі сайту Міндовкілля доступні такі сервіси:
Сервіс ЕкоЗагроза, за допомогою якого наразі українці отримують інформацію про стан довкілля та повідомляють про факти завдання шкоди природі, також планують модернізувати у цьому році. А саме планується впровадити громадський контроль за підприємствами-забруднювачами, створити екопаспорти кожної точки на мапі України, а також запровадити український індекс якості повітря (AQI).

Посилання скопійовано в буфер обміну