У Криворізькому районі відкрили спеціалізовану службу, до якої зможуть звернутися жертви домашнього насильства

У Криворізькому районі відкрили спеціалізовану службу, до якої зможуть звернутися жертви домашнього насильства

Фото: Перший Криворізький

Сьогодні, 2 лютого, у Девладівській громаді розпочала працювати Служба первинного соціально-психологічного консультування для осіб, що постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі.

Постраждалі від домашнього насильства там зможуть знайти безпечне місце та отримати консультацію від психолога.

Служба знаходиться у селищі Девладове, на вулиці Центральній. Станом на сьогодні ремонтні роботи в приміщенні завершили: закупили офісне приладдя, меблі, канцелярські товари та дидактичні матеріали для роботи спеціалізованої служби.

Відповідно до розпоряджень начальника Дніпропетровської обласної вiйськової адміністрації від 07.08.2023 №293/0/527-23 «Про змiни до обласного бюджету» Девладівський громаді виділили субвенцію в сумі 135 000 гривень на капітальні видатки.

Також розпорядженням від 05.10.2023 №367/0/527-23 «Про змiни до обласного бюджету» виділили субвенцію в сумі 1 471 000 на поточні видатки для створення спеціалізованої служби первинного соціально — психологічного консультування.

Співфінансування з Девладівського сільського бюджету становить 10% — 178 444 гривень.Нова служба дасть можливість здійснювати наступні заходи для допомоги постраждалим:
  • надання первинної консультаційної та психологічної допомоги, у тому числі із залученням фахівців інших загальних або спеціалізованих служб підтримки;
  • надання постраждалій особі або її законному представнику (якщо такий представник не є кривдником) інформації про права такої особи, а також отримання нею подальшої підтримки та надання їй за потреби контактів суб’єктів соціальної роботи;
  • проведення оцінки потреб постраждалої особи;
  • визначення необхідності в екстреній психологічній допомозі (кризовій інтервенції) та вирішення питання щодо направлення постраждалої особи до загальної чи спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб;
  • надання юридичної допомоги.

Посилання скопійовано в буфер обміну